İnşaat Sektörü Firmaları İçin Çevik Proje Yönetimi Eğitimi

Hiç düşündünüz mü İnşaat Sektöründeki verimlilik kaybı geri kazanılsaydı; sektöre emek verenler ve müşteriler mutlu olsa idi ülkenin refahı nasıl artardı? Yazılım sektöründe filizlenen müşteri ve çalışan odaklı, değişimden fırsat yaratmayı merkezine alan ÇEVİK YÖNETİM YAKLAŞIMLARI giderek bütün sektörlere yayılıyor.  Siz de sektördeki mutsuzluktan şikayetçi iseniz, Türk İnşaat Sektörünün uluslararası rekabette yok olmamak için girmesi gereken bu dönüşümün öncülerinden olmak istiyorsanız 14 Ekim akşamı gerçekleşecek olan giriş eğitimine siz de katılın:  Detayları Gör Bilet al 

Kurum İçi Girişimci Geliştirme Programı

Kurumsal firmaların en büyük problemi, silo yapısı içinde iletişim zayıflığı, stratejinin tepeden belirlenmesi ve hiyerarşi nedeni ile hantal karar mekanizmaları.  Sanayi devriminin operasyonel mükemmeliyeti odaklayan, zaman-kalite-maliyet üçgenine sıkışan yönetim anlayışı bugün artık firmaların batmasına neden oluyor.  Birçok dünya devi kendi içinde bu sorunu aşmak ve liderliğini korumak için “start-up garajını” kurdu.  Siz de işletmenizin düşünen öğrenen ve çözüm üreten bir organizasyona dönüştürmek isterseniz KURUM İÇİ GİRİŞİMCİ GELİŞTİRME PROGRAMI‘nı inceleyebilirsiniz.

Çay Koyun Yeniden Başlıyoruz

Küçük ve Orta Ölçekli işletme sahiplerine yönelik ÇAY KOYUN YENİDEN BAŞLIYORUZ KAMPINI 3. Grupla tamamladık.

İşletme sahipleri ile değişimdeki potansiyeli keşfetmek ve değişimden fırsat yaratmak konusunda çalıştığımız 6 kişilik kamp hakkında detaylı bilgi ve katılımcı görüşleri için ÇAY KOYUN YENİDEN BAŞLIYORUZ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Biz Bize 5 Çayı

ÇAY KOYUN YENİDEN BAŞLIYORUZ programını tamamlayan ve oluşan sinerjik gelişim ortamın bitmesini istemeyen işletme sahiplerinin talebi ile BİZ BİZE 5 ÇAYI kapalı çalışma grubunu oluşturduk.  3 aylık döngüler olarak belirlenen programda 15 günde bir çevirimiçi veya fiziksel ortamda bir araya gelerek her işletme sahibinin hedefine ulaşması için çalışmalar yürüteceğiz. ÇAY KOYUN YENİDEN BAŞLIYORUZ programını tamamladıktan sonra sizler de arzu ederseniz bu programla işletmenizi geliştirmeye devam edebilirsiniz.

Pandemi, İşin ve İK'nın Geleceği

Kobi Aktüel Eylül 2020 sayısında Pandemi, işin ve İK’nın geleceğini yazdım. İlginizi çekeceğini düşünüyorum.

“İşe alımlarda sınırlar kalktı”

2000’li yıllardan beri, şirketleri dünyadaki değişimi fırsat olarak görmeye ve bu fırsatlardan faydalanacak şekilde organize olmaya yönlendiren çevik yönetim yaklaşımları yazılım sektörünün çok hızlı büyümesini ve büyüdükçe değişimi daha da hızlandırmasını sağladı.

   Devamını oku

Bursa MMO'da Çevik Proje Yönetimi Konuştuk

Bu yaz İnşaat Sektöründe Çevik Dönüşüm gündemimizde olmaya devam etti.  16 Eylül 2020’de Bursa Makine Mühendisleri Odası Daveti ile ÇEVİK PROJE YÖNETİM’i konuştuk.  Değişimden fırsatlar yaratabilmek için şirket organizasyonumuzun, takım yapımızın, iş yapış şeklimizin nasıl olması gerektiğini tartıştık.  İnşaat Sektöründe Çevik Dönüşüm projesi konusunda daha detaylı bilgiye

degisimmimari.com/sektorel-projeler/

sayfasından ulaşabilirsiniz.

UTTMD'de Tesislerde Çevik Yönetim Konuştuk

25 Temmuz Cumartesi günü UTTMD  bünyesinde “Tesislerin Süper Kahramanları” Teknik Tesis Müdürleri ve mühendisleri ile Çevik Yönetim Yaklaşımlarının tesis yönetiminde sağlayacağı katma değer üzerine konuştuk. WEBINAR’ın video kaydına degisimmimari.com/kanalim/ sayfasından ulaşabilirsiniz.

Anadolu Bilişim "Dijital" Buluşmaları-Çevik Yönetim

ANADOLU BİLİŞİM BULUŞMALARI ve KAMU BİLİŞİM DERNEĞİ ‘nin  düzenlemiş olduğu “İnşaat Sektörünün Geleceği ve Dijitalleşmenin Önemi” konulu zirvede Türk İnşaat Sektöründe Sektörün Geleceği oturumunda gündemlerden biri “Çevik Dönüşüm”dü.  Çevik yönetim anlayışı birçok sektörle beraber İnşaat sektöründe de yaygınlaşmaya devam ediyor.  İnşaat Sektöründe Çevik Dönüşüm konusundaki çalışmalara degisimmimari.com/sektorel-projeler/ sayfasından ulaşabilirsiniz.

Anadolu Bilişim "Dijital" Buluşmaları-ContechGarage

ANADOLU BİLİŞİM BULUŞMALARI ve KAMU BİLİŞİM DERNEĞİ ‘nin  düzenlemiş olduğu “İnşaat Sektörünün Geleceği ve Dijitalleşmenin Önemi” konulu zirvede Türk İnşaat Sektöründe #Startup‘ların yaratacağı sıçramayı konuştuk.

İnşaat Sektörü henüz 2008 global krizini atlatamamış ve tüm sektörler arasında emek verimliliği en düşük sektörken ve iç piyasalarda sürekli krizlerle boğuşurken şimdi bir de #pandemi ile uğraşılıyor. Amerika’da ise İnşaat Sektörü #startup‘larına yatırım kat be kat artıyor, Avrupa’da sektör devleri inşaat sektörü start-up’larına “eksik parça sensin” sloganı ile yarışma açıyor.  Türk İnşaat Sektöründe de  #eksikparça #startuplar’la sektörün nasıl sıçrama yaratacağını konuştuk. İnşaat Sektörü Start-up’larını ve dolayısı ile İnşaat Sektörünü geliştirmeye yönelik çalışmalara degisimmimari.com/sektorel-projeler/ sayfasından ulaşabilirsiniz.

Çay Koyun Yeniden Başlıyoruz

ÇAY KOYUN YENİDEN BAŞLIYORUZ’da çok farklı sektörlerden ve segmentlerden katılımcılarla 3.kez çayları demledik. Ve final sunumları ile 2 Eylül Çarşamba günü tamamladık.
Siz müşterinizin değişen taleplerine veya fark ettiğiniz ihtiyaçlarına göre en son ne zaman ürün veya hizmetinizde değişiklik yaptınız? Bu konuda çalışmak ve 4. ÇAY KOYUN YENİDEN BAŞLIYORUZ grubuna dahil olmak isterseniz erken kayıt avantajları ile kaydolabilirsiniz.

Programı İnceleyin

Agile Kanban İstanbul’un Podcast Konuğu oldum

Temmuz ayında Agile Kanban İstanbul’un podcast konuğu oldum. İnşaat ve diğer geleneksel sektörlerde çevikliği konuştuk. Sevgili Altuğ Bilgin Altıntaş ile keyifli sohbetimizin dinleyenlere ilhan vermesini diliyorum.

Dinleyin

Amacım: Kafanızın İçine Köpek Balığı Atmak

14 Haziran 2020’de “Çay Koyun Yeniden Başlıyoruz” teması ile JCI Maltepe üyeleri ile birlikte idik.  Çaylar bu sefer işletmeler için değil kişisel değişim, kariyer yolculuğu ve gelecek tasarımı için demlendi.  Çalışmanın tarih boyunca anlam ve öneminden bahsettik.  Antik Roma’da askerlik ve tarım dışındaki işler “kölelere özgü aşağılık iş” olarak tanımlanmış, ünlü düşünür Cicero “Her kim ki emeğini para karşılığında verirse, kendini satmış ve köle durumuna düşmüş olur.” demişti.

ÇAY KOYUN YENİDEN BAŞLIYORUZ-3. GRUP 1 TEMMUZ’DA BAŞLIYOR

İşletme sahipleri ve üst yöneticiler için 3. çayımızı 1 Temmuz’da demliyoruz. Toplam 10 seans süren iş geliştirme programı; eğitim, birbirinden öğrenme, networking ve işletmelerin kendi iş süreçlerini irdeleme faaliyetlerinden oluşuyor ve her işletme mutlaka kısa dönemde hayata geçirecek bir hedefle programı tamamlıyor. Program hakkında detaylı bilgi ve katılımcı görüşlerine eğitim sayfasından ulaşabilirsiniz.

Eğitim Sayfasına Git

Değişim Mimarı ile Değişime Yön Verenlere Katılın

Prensip olarak ayda sadece bir kere toplu e-posta ile sizlere ulaştırıyorum. Bu arada hızlı gelişen seminerler, toplantılar, projeler veya aylık bülten’e geçmeyen gelişmeler olabiliyor. Bu gelişmelere dahil olmak isterseniz paylaşımlarımı linkedin, instagram, twitter, facebook ve youtube hesaplarımdan takip edebilirsiniz.

Ayrıca bugüne kadar eğitimler, seminerler ve dönüşüm projeleri vesilesi ile birçok değerli iş sahibi ile temasım oldu. Giderek bireyselleştiğimiz bu dünyada birlikte ve birbirimizden öğrenecek çok şeyimiz var. O nedenle teması korumak amacı ile linkedin’de birbirimizden öğreneceğimiz bir “Değişim Mimarı ile Değişime Yön Verenler” adında grup oluşturdum. Hayalim; ayda birkaç kez profesyonel yönetim yaklaşımları ve konularla ilgili olarak birlikte paylaşımlar yapmak. Benden çok sizlerin sahneyi alıp bildiklerini webinar ortamında bizlerle paylaşmasını umuyorum. Bu gruba katılmak için benimle yolu bir şekilde kesişmiş olmak, bildiğini paylaşmayı ve öğrenmeyi sevmek yeterli.

Gruba Katıl

DDIG01 OLP – Değişken Dünyada Çevik İş Geliştirme ve İnovasyon

Genel katılıma açık ÇAY KOYUN YENİDEN BAŞLIYORUZ webinar’ını 6. kez gerçekleştirdik. Pandemi kampanyası dahilinde son kez ücretsiz olarak gerçekleşen webinar katılımcılar tarafından en çok faydalı, ilham verici ve verimli bulundu. Kafa açıcı, zihin açıcı, ufuk açıcı diyenler de oldu.

1 Temmuz- 31 Temmuz arasında 10 kişilik 3. Çalışma grubu ile Değişken Dünyada Çevik İş Geliştirme ve İnovasyon çalışma programına başlıyoruz. Programla ilgili detayları görmek, çalışma grubumuzdaki sınırlı kontenjanda yer almak için bağlantı üzerinden web sitesi eğitim sayfasına ulaşabilirsiniz, erken kayıt avantajları için iletişime geçiniz.

Eğitim Detayları ve Kayıt

Bir sonraki genel katılıma açık ÇAY KOYUN YENİDEN BAŞLIYORUZ webinar’ı 17 Haziran’da saat 18:15’te gerçekleşecek. 10 Haziran’a kadar erken kayıt avantajları ile sembolik bir tutar ödeyerek kaydolabilirsiniz.

Webinar Detayları ve Kayıt

DDPY02-OLP İnşaat Projeleri BIM Süreçlerinde Çevik Proje Yönetimi Eğitimi

Yeni dünya düzeni iş birlikleri ve iş ortaklıklarına dayanacak. Bu bağlama uygun olarak DDPY02-OLP İNŞAAT PROJELERİ BIM SÜREÇLERİNDE ÇEVİK PROJE YÖNETİMİ EĞİTİMİ’ni BIMMADE ACADEMY bünyesinde birlikte düzenliyoruz. Tüm dünyada inşaat ve diğer geleneksel sektörlerde çevik proje yönetimi kültürü giderek yaygınlaşıyor. Pandemi sonrası çevik proje yönetimi anlayışı çok daha büyük önem kazanmış olacak.. Pandemi sürecini avantajlı eğitim paketleri ile değerlendirip bu süreci farklı yetkinlikler elde ederek geçirmek isteyen İnşaat Profeysonelleri bu eğitime katılabilirler.

Eğitim Detayları ve Kayıt

ÇAY KOYUN YENİDEN BAŞLIYORUZ 2. Grup

ÇAY KOYUN YENİDEN BAŞLIYORUZ 2. Grup çalışma programını tamamladık. Farklı sektörlerden ve deneyim düzeylerinden gelen katılımcılar deneyimlerini birbirleri ile paylaştılar ve iş modellerini geliştirmeleri konusunda birbirlerine destek oldular hatta iş birlikleri kurdular. Katılımcıların 10 günlük çalışma programı deneyimlerini kendi seslerinden dinleyin.

Devamı Videoda

ENTEGRE TESİS YÖNETİMİ ZİRVESİNİ ÇEVİRİM İÇİ ORTAMDA GERÇEKLEŞTİRDİK

İçinde bulunduğumuz süreç yaşadığımız mekanların bakımı ve işletmesinin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gösterdi. Tesis yönetim şirketleri sayesinde hayatımız aksamadan evlerimizde kalabildik ve şimdi işletmelere geri dönebiliyoruz.  7 Mayıs’ta Akademik Kurulunda yer aldığımı TRKTYD Kentsel Tesis Yönetimi Derneğinin birinci yılını, Pandemi sürecinin sağladığı sınırsızlık olanağı ile çevirim-içi ortamda kutladık. Yurdun dört bir tarafından ve yurt dışından misafirlerimiz vardı.

Çok değerli konuşmacı ve eğitmen arkadaşlarla; iş güvenliği, ekonomi, yasal düzenlemeler, sağlıkla ilgili tedbirler, çeviklik konularında tadımlık kıvamda sohbetler yaptık. Sonuçta hepimiz tesislerde yaşıyoruz ve tesislerin yönetim şekli bir şekilde bizlere dokunuyor.

Patrona Kahve Molası

Bir ormanda iki kişi ağaç kesiyormuş. Birinci adam sabahları erkenden kalkıyor, ağaç kesmeye başlıyormuş, bir ağaç devrilirken hemen diğerine geçiyormuş. Gün boyu ne dinleniyor ne öğle yemeği için kendine vakit ayırıyormuş. Akşamları da arkadaşından birkaç saat sonra ağaç kesmeyi bırakıyormuş. İkinci adam ise arada bir dinleniyor ve hava kararmaya başladığında eve dönüyormuş.

Devamını Oku

PAYDAŞLARIMIZLA BİREBİR

İNŞAAT SEKTÖRÜNDE ÇEVİK DÖNÜŞÜM’ü konuşacağımız ve İNŞAAT STARTUP’larının oyunu nasıl değiştireceğini görme fırsatı bulacağımız 43. YAPI FUARI 24-28 Ağustos 2020’ye ertelendi. Son gelişmeler ne kadar önemli bir konuya temas ettiğimizi gösterdi; inşaat sektörünün çevikleşmesi gerektiği ve sektörün startupların problem çözme hatta problemi ortadan kaldırma bakış açısına ne kadar çok ihtiyacı olduğu açık bir şekilde kendini gösterdi.

Fuar tarihi gelene kadar çevirim-içi ortamlarda Yapı Sektörü’nün krizleri nasıl aşacağını, nasıl çevikleşebileceğini ve dünyada rekabet üstünlüğünü koruyabileceğini konuşmaya devam ediyoruz. 30 Nisan 2020 saat 21:00’de @yapiturkeybuild instagram hesabında canlı yayında HYVE Group İçerik ve Etkinlik Yönetici Sevgili Zeynep Gülşen’le bir sohbet gerçekleştirdik. Fuar tarihine kadar çalışmalarımız devam edecek. Sosyal medya hesaplarımızdan takipte kalabilirsiniz.

İzleyin

ÇAY KOYUN YENİDEN BAŞLIYORUZ

DEĞİŞKEN DÜNYADA ÇEVİK İŞ GELİŞTİRME VE İNOVASYON online eğitiminin pandemi kampanyası Mayıs sonu İtibarı ile sona eriyor.

Kampanya dahilinde 5 ücretsiz webinar ve 2 kampanyalı kapalı grup eğitimi gerçekleştirdik. Eğitimin 1. Dersi olan “ÇAY KOYUN YENİDEN BAŞLIYORUZ” webinarı 21 Mayıs saat 18:15’te 6. ve son kez ücretsiz olarak gerçekleşecek. Webinar sonrası 10 kişilik kapalı grup olarak devam edecek olan 3. Grupla eğitimi 10 Haziran-10 Temmuz arasında tamamlanacak. Eğitim ve kampanya hakkında detaylı bilgi ve katılımcı görüşlerine Eğitim sayfasından ulaşabilirsiniz.

Detaylar ve Kayıt

DEĞİŞKEN DÜNYADA ÇEVİK İŞ GELİŞTİRME VE İNOVASYON WEBINARI

DEĞİŞKEN DÜNYADA ÇEVİK İŞ GELİŞTİRME VE İNOVASYON eğitim programına çevirimiçi ortamda “ÇAY KOYUN YENİDEN BAŞLIYORUZ” teması ile başladık. 2 günlük salon eğitimini 10 interaktif seansa bölerek ilk grup eğitimini tamamladık. Sunum, tartışma, mentorluk ve yaratıcı düşünmeyi tetikleyen tekniklerin iç içe geçtiği programa, pandemi dönemini bir koza dönemi olarak değerlendirmek isteyen farklı sektörlerden iş sahipleri ve adayları katıldı. Daha önce tanışmayan ve birbirleri ile çevirimiçi ortamda kaynaşan katılımcıların hedeflerine giden yolda birbirlerine destek olmaları, pandemi sonrası yüz yüze kahve içerek işleri ile ilgili atacakları adımları anlatmak üzere sözleşmeleri benim için de çok hoş bir gelişme oldu. 10 seanslık program sonucu kazançlarını ve yaşadıkları değişimi kendi seslerinden dinlemek için eğitim sayfasının ziyaret edebilirsiniz.

Program Detayları ve Katılımcı Görüşleri

DEĞİŞKEN DÜNYADA ÇEVİK İŞ GELİŞTİRME VE İNOVASYON WEBINARI

Sınırlandıkça sınırlarımız genişliyor.

DEĞİŞKEN DÜNYADA ÇEVİK İŞ GELİŞTİRME webinar’larına devam ediyoruz.

Değişime adaptasyon yani çevik olmak bugünlerin en önemli konusu. Tüm dünyanın içinde bulunduğu sıkıntılı pandemi dönemi bittiğinde hiçbir şey eski haline dönmeyecek. Birçok iş modeli karlılığını yitirip gündem dışı kalırken birçok yeni ve karlı iş fikri ve modeli ortaya çıkacak, işletmeniz için yeni iş alanları oluşacak.

10 günde 20 saatlik “Değişken Dünyada Çevik İş Geliştirme ve İnovasyon” workshop pakedinin 1. dersi niteliği taşıyan WEBINAR’da inovatif perspektiften bütünsel bakarak yeni iş fırsatları geliştirme konusunu işleyeceğiz.

Değişim ve İnovasyon odaklı olarak iş fikrinin geliştirilmesi ve hayata geçirilmesi sürecinin bütünsel olarak işleneceği ve

14 Nisan 2020 19:30-21:00,
16 Nisan 2020 10:00-11:30 ve
20 Nisan 2020 16:00-17:30’da

tarihlerinde tekrarlanacak olan ücretsiz webinar’lara DEĞİŞİM MİMARI EĞİTİMLERİ sayfası üzerinden kaydolabilirsiniz.

Her WEBINAR’da 1 kişiye 2., 3. ve 4. dersler için ücretsiz katılım hediye edilecektir.

Eğitim Detayları

#EVDEKAL #EVDEÇALIŞ GÜNLERİNDE SÖZLEŞMELERİ #TÜKÜRMEDENİMZALA

Her şeyde bir hayır vardır. #Evdekal günlerimde yine yolum Hollanda’ya düştü; www.imzayeri.com‘un kurucusu Özge Öksüztepe ile tekrar online mentorluk görüşmeleri yapma fırsatı bulduk. www.imzayeri.com sözleşme, resmi rapor vs. gibi evrakları dijital ortamda e-imzanızla el değmeden imzalamanızı, bulut teknolojisi ile güvenli bir şekilde saklamanızı ve her yerden erişmenizi sağlıyor. Daha önceki görüşmelerimizde hiç konuşmadığımız bir “değer önerisi” vardı gündemimizde, “hijyen”. Biz hep basılı evrağın imza sürecinde zaman kayıpları, kargo ve kağıt masraflarından ve www.imzayeri.com‘un bu konuda sağladığı katma değerden bahsediyorduk, oysa düşünsenize bir sözleşmeyi 4 kişi imzalasa tükürükle ıslanan parmaklar sağ alt köşede sayfa çevirirken nasıl bir risk oluşturur. Bence evrakları #tükürmedenimzala zamanı geldi hem de evden hiç çıkmadan.

Siz de startup mentorluğu alarak bu günleri daha verimli geçirebilirsiniz.

Bilgi Al

#EVDEKAL #EVDEÇALIŞ GÜNLERİNDE “PATRONA KAHVE MOLASI”

Eğitimde değişen koşullara adaptasyon ve yeni ihtiyaçlara odaklanma zamanı. Pandemi günleri bittiğinde hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. www.seningeleceğin.com.tr yurt dışı eğitim danışmanlık patronu Banu Alptekin ile kahve molası seanslarımızda yeni dünyanın eğitim modelleri ve ihtiyaçları üzerine çalışmaya başladık, yakında sonuçlarını görürsünüz. Çevik olmak için illa büyük veya teknoloji şirketi olmak gerekmez. Değişen müşteri ihtiyaçlarına adapte olup cevap verebilmek gerek. Bazen günlük telaşlardan kurtulup değişen müşteri ihtiyaçlarını görmek için PATRONA KAHVE MOLASI gerekir. Biz mola vermesek de zaman bizi kahve molasına mecbur tutabilir.

Bilgi Al

İNŞAAT STARTUP’LARI İÇİN PROJE ÜRETMEYE DEVAM

Pandemi nedeni ile Yapı Fuarı 24-28 Ağustos 2020’ye ertelendi. Bu süreç içinde startup firmalar seçmelere katılmak için benimle irtibata geçmeye devam edebilirler. Ayrıca COVIT-19 günleri bittiğinde yürürlüğe girmek üzere başka kapsamlı sektörel proje hazırlıklarımız devam ediyor.

Startup’larla hep birlikte bu sektöre büyük atılım sağlayacağız. İletişimde kalın.

ÇEVİK DÖNÜŞÜM YAPI FUARINDA

Avrupa İşletmeler Ağı fonları kapsamında KOSGEB bünyesinde KOBİ’lerle kendi iş kolları ve hedef pazarları ile ilgili olarak çevik girişimcilik araçları ile iş modeli tasarımı atölye çalışması gerçekleştirdik. Bekledikleri klasik ihracat eğitimi kavramlarının dışında bir çalışma ile karşılaşan katılımcılar önce biraz şaşırmış olsalar da yeni fikirler geliştirmiş ve farklı bir bakış açısı kazanmış olarak eğitimden ayrıldılar, hatta bir kısmı daha eğitim sona ermeden 24-25 Mart’ta yine aynı proje kapsamında düzenlemeyi planladığımız “İhracat Kapasitesini Artırmaya Yönelik Çevik Proje Yönetimi” eğitimine kayıtlarını yaptırmayı da ihmal etmediler.

Eğitimlerimizin kapasitesi 20 kişi ile sınırlı olduğu için eğitimleri een-istanbul.org linkinden takip edebilirsiniz.

 

Eğitimler

ÇEVİK DÖNÜŞÜM YAPI FUARINDA

18-22 Nisan 2020 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 43. kez düzenlenmesi planlanan Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul, tüm dünyada olağan üstü duruma sebep olan COVID19 salgını nedeni ile düzenleyici kurum HYVE fuarcılık tarafından 24-28 Ağustos 2020 tarihine ertelenmiştir.

Yeni fuar tarihine kadar Değişim Mimarı İnovatif Yönetim Danışmanlığı bünyesinde İnşaat Sektörü’nü yeni teknoloji ve girişim ruhu ile değiştirecek startup’larla buluşturmak için projelerimiz devam ediyor. O nedenle henüz tarafıma ulaşmamış sektör girişimcileri lütfen bana ulaşın. Daha önce görüşmüş olduğumuz girişimciler lütfen irtibatta kalmaya devam edin. Sektörü hep birlikte değiştireceğiz.

Bu durum sektördsektördedönüşümün ne kadar acil olduğunu bir kez daha göstermiştir. Çevik dönüşümün firmanıza kazandıracakları ve nasıl olabileceği ilginizi çekiyorsa etkinlik ve paylaşımlar için takipte kalın.

Detaylar ve Kayıt

İNŞAAT STARTUPLARI İLE YAPI FUARI’NDAYIZ

18-22 Nisan 2020 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 43. kez düzenlenmesi planlanan Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul, tüm dünyada olağan üstü duruma sebep olan COVID19 salgını nedeni ile düzenleyici kurum HYVE fuarcılık tarafından 24-28 Ağustos 2020 tarihine ertelenmiştir.

Yeni fuar tarihine kadar Değişim Mimarı İnovatif Yönetim Danışmanlığı bünyesinde İnşaat Sektörü’nü yeni teknoloji ve girişim ruhu ile değiştirecek startup’larla buluşturmak için projelerimiz devam ediyor. O nedenle henüz tarafıma ulaşmamış sektör girişimcileri lütfen bana ulaşın. Daha önce görüşmüş olduğumuz girişimciler lütfen irtibatta kalmaya devam edin. Sektörü hep birlikte değiştireceğiz.

Bu durum sektörde dönüşümün ne kadar acil olduğunu bir kez daha göstermiştir. Çevik dönüşümün firmanıza kazandıracakları ve nasıl olabileceği ilginizi çekiyorsa etkinlik ve paylaşımlar için takipte kalın.

Detaylar ve Kayıt

ÇEVİK DÖNÜŞÜM YAPI FUARINDA

Bu sene Yapı Fuarı’nda farklı rollerde çok değerli konuşmacılarla fikir aşamasından uygulama aşamasına kadar İnşaat Projelerinde Çevikliği konuşacağız. Moderatörlüğünü yürüttüğüm “Yapı Sektöründe Sürdürülebilir Büyümenin Sırrı: Çevik Dönüşüm” panelin müteahhitlik segmenti misafirimiz PETKİM Petrokimya Holding İnşaat Proje Yöneticisi Kadir Tolga Erpınar; kendi binalarını yapan müteahhit gözü ile tasarımdan uygulama ve kullanım aşamasına kadar çevik bakış açısı ve en yaygın olarak kullanılan SCRUM pratiklerinin sağladığı katma değeri bizlerle paylaşacak.

Panelimize inşaat tasarım gruplarını temsilen SİGMA Mühendislik’ten Tasarım Departmanı Yöneticisi İlhan Ergüney deneyimlerini bizlerle paylaşacak. SİGMA mühendisliğin sektördeki alışılagelmiş tasarım firmalarından farkı bina tasarımı için gereken bütün tasarım gruplarını bir çatı altına toplamış olması. Bu yapının çeviklik konusundaki katkısını konuşacağız. Sektördeki değişime bizimle birlikte yön vermek için sizleri 20 Nisan Pazartesi günü YAPI FUARI’na panelimize davet ediyoruz.

Detaylar ve Kayıt

İNŞAAT STARTUPLARI İLE YAPI FUARI’NDAYIZ

Start-up olmak zor, hele inşaat sektöründe startup olmak çok daha zor. Farklı kuluçka merkezlerinde sektöre değer katmak adına çaba gösteren İnşaat sektörüne teknoloji geliştiren Start-up’ları Yapı Fuarında YAPI TECH GARAGE’da sektörle buluşturuyoruz. Ücretsiz tanıtım olanağı sağlayacağımız firmaların eleme turunu mart ayı başında gerçekleştireceğiz. Girişimci bakış açısı ile problemleri çözmek değil ortadan kaldırmak için kafa yoran firmaları daha yakından tanımak için heyecan içindeyiz.

Eğer sizlerin de bu GARAGE alanında yer alması gerektiğini düşündüğünüz sektöre fark yarattıracak teknoloji geliştiren bir firmanız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sektörü hep birlikte değiştirebiliriz.

Sektördeki değişime bizimle birlikte yön vermek isteyenlerle YAPITECH GARAGE ‘da buluşuyoruz.

Detaylar ve Kayıt

İnşaat Proje Yönetimi’nin Geleceğini Konuşuyoruz

İstanbul Proje Yönetim Derneği (www.ipyd.org ) gönüllü ekibi bu sene 17 Eylül’de 21. Dinamikler Uluslararası Proje Yönetim Kongresini düzenliyor. 4 yıldır da bu gönüllü çalışmanın sektörel kırılımı olarak İnşaat Zirvesi düzenlemeye devam ediyoruz.

2018’de 2. Zirvede temamız “İnşaat Sektöründe Çevik Dönüşüm” dü ve Yapı Merkezi, Metal Yapı ve MUUM Mimarlık ekipleri ile Türk inşaat sektöründe ilk Çevik Yönetim-SCRUM deneyimini geliştirmiştik. 2018’de ev sahibi olduğum İnşaat Zirvesi’ne bu sene 17 Nisan’da misafirim. Moderatörlüğünü yürüttüğüm “İnşaat Proje Yönetiminin Geleceği” başlıklı panelde sektörün önemli paydaşları ile birlikte İnşaat Proje Yönetiminin geleceğini konuşacağız. Detaylı bilgi ve kayıt için www.dinamikleri.org u ziyaret edebilirsiniz.
Sektörlerin birbirlerinden öğreneceği çok şey var bence vaktinizi ve bütçenizi ayarlayabiliyorsanız 16-17 Nisan’da hem kongreye hem de zirveye katılın. Gönüllü ekibimiz çok büyük emek vererek sizler için çok güzel bir içerik hazırladılar.

KOSGEB’DE ÇEVİK PROJE YÖNETİMİ EĞİTİMİ

Yurt dışında ürün satabilmek için ve bu pazarlarda kalıcı olabilmek için geliştirme süreçlerinin yanı sıra ürünü gerçekleştirme süreçlerinde de çevikleşmek, çevik organizasyonlara dönüşmek gerekiyor. Son 20 yılda yazılım sektörünün atılım yapma kabiliyeti arkasında yatan çevik dönüşümün prensiplerini organizasyonlarınıza uyarlayarak ekiplerinizin düşünen ve gelişen takımlara dönüşmelerini sağlayabilirsiniz. Dünyada da bu dönüşüm birçok farklı sektörde yayılıyor. Düşünen ve gelişen takım odaklı çevik organizasyonlara dönüşmek, üretkenliğimizi ve inovasyon kabiliyetimizi artırmak amacı ile 24-25 Mart’ta KOSGEB İMES Anadolu Yakası yerleşkesinde İHRACAT KAPASİTESİNİ ARTIRMAYA YÖNELİK ÇEVİK PROJE YÖNETİMİ eğitimi düzenliyoruz.
Detaylar ve Kayıt

KOSGEB’DE ÇEVİK İŞ GELİŞTİRME EĞİTİMİ

Globalleşen ticaret hayatında, riskleri dengeli yönetebilmek için farklı pazarlarda yer almamız gerekiyor. İhracat birçok firmanın hedefi ancak bunun her sektöre ve bölgeye hitap eden hap çözümü yok. Bir tek temel prensip var, araştıran, değerlendiren ve buna bağlı olarak karar veren bir organizasyona dönüşmek. Avrupa İşletmeler Ağı fonları kapsamında KOSGEB bünyesinde KOBİ’lerle uygulamalı olarak kendi iş kolları ve hedef pazarları ile ilgili çalışmalar yürütecekleri atölye çalışmasında çevik girişimcilik araçlarından faydalanarak iş modeli tasarımı sürecini gerçekleştireceğiz.
KOSGEB bünyesinde ihracat kapasitesini artırmaya yönelik olarak ÇEVİK İŞ GELİŞTİRME eğitiminin kapasitesi hızlı doldu. Bundan sonra düzenlenecek eğitimleri takip etmek için içeriğe bir göz atabilirsiniz.

Detaylar ve Kayıt

Laf Çakmak Geri Bildirim Değildir - Mart Ayı Blog Yazısı

ÇEVİK YÖNETİM BAŞARISININ SIRRI -03

Çevik Yönetim yaklaşımlarının şeffaflık ve işleri önceliklendirme yolu ile işimize nasıl değer kattığını daha önce yazmıştım. Bu ay bir şekilde hep geri bildirim önüme geldi. Sanki evren bana geri bildirim veriyordu “bu konuyu ihmal ettin bunun sırası geldi” diye.
Devamını Oku

İnşaat Sektöründe Çevik Dönüşüm - Yapı Fuarı ile Büyüyor

Değişken koşullara adaptasyon ve sürdürülebilir başarı temellerine oturan çevik yönetim yaklaşımları dünya genelinde inşaat sektörü de dahil olmak üzere yaygınlaşıyor ve firmalar rekabet üstünlüğü kazanmak için, dönüştürüyor. Ülkemizde de inşaat sektöründe tasarımcı ve uygulamacı gruplarda başarılı örnekleri olan çevik yönetim yaklaşımlarını, YAPI SEKTÖRÜ SÜRDÜRÜLEBİLİR BÜYÜMENİN SIRRI “ÇEVİK DÖNÜŞÜMÜ” KONUŞUYOR paneli ile YAPI FUARI’na taşıyoruz. Değişimin dışında kalmamak için sizleri panelimizi izlemeye davet ediyoruz.

Detaylar ve Kayıt

YAPITECH GARAGE ile Sektörün İş Yapış Şeklini Kökten Değiştiriyoruz

Son 15-20 yılda girişimci bakış açısı ve büyük veriye dayalı çalışmalar birçok sektörde iş yapış şeklini kökten değiştirdi. İnşaat sektörü bu gelişmelerden en az faydalanan sektörlerden biri, bu nedenle iş yapış şekli halen büyük ölçüde geleneksel temellere dayanıyor ve inovasyon için büyük potansiyel barındırıyor. Yapı Fuarı ile ortak projemiz YAPITECH GARAGE sektörün STARTUP’larını (tekno-girişimlerini) İnşaat sektörü ile buluşturuyor. Birbirinden inovatif STARTUP’ların tasarım aşamasından bina teslim aşamasına kadar farklı olanaklar sunduğu teknolojilerle tanışmak için sizleri YAPITECH GARAGE alanını ziyarete bekliyoruz.

Detaylar ve Kayıt

Şirketlerin Dönüşüm Projelerindeki Tercihlerini Yazdım

01.02.2020’de Hacettepe Teknopark- Ankara’da İZGE Yazılım Eğitim Danışmanlık firması ekibi ile bir araya geldik ve PMI yönetim yaklaşımı ile Çevik (AGILE) bakış açısı ve SCRUM yaklaşımlarını değerlendirdik. Proje Yönetimi konusunda en eski ve en geniş uluslararası gönüllü ağına ve en yaygın kullanıma sahip PMI metodolojisinin nasıl “Bir Gün Her İşletme Çevik Olacak” kuralına uyarak çevikleşmekte olduğunu konuştuk.

ST Endüstri Radyo’da “HAYATTA KALMAK VE ÇEVİKLİK Üzerine Konuştuk

ST Endüstri Radyo’da Hakan Ö. Gider ile “HAYATTA KALMAK VE ÇEVİKLİK” üzerine konuştuk.  Podcast’a aşağıdaki bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Programı Dinleyin

Hem Yönetim Hem de Takım Değişime Açık Olmalı - Platin Dergisi- Ocak Sayısı

Platin Dergisi Ocak sayısında “Her Sektör için Uçtan Uca Çevik Dönüşüm” konusunu değerlendirdim.

Çevik yönetim, iş yapış şekillerinde neleri değiştiriyor ve işletmelere ne gibi özellikler kazandırıyor?

Yazının Tamamı

Kentsel Tesis Yönetimi Derneği Akademik Komisyonu Olarak Toplandık

Kuruluşunun ardından hızlı bir şekilde zirve düzenleyerek sektördeki ihtiyaçlar üzerine çalışmaya başlayan derneğin Akademik Komisyonu olarak ilk toplantımızı gerçekleştirdik.

İnceleyin

Şirketlerin Dönüşüm Projelerindeki Tercihlerini Yazdım

Bu iki yemeği aynı iştahla yer misiniz?  Ya da aynı parayı verip satın alır mısınız? Peki konu şirketlerinizdeki dönüşüm projeleri olduğunda neden tercihinizi 2. tabaktan yana kullanıyorsunuz? Daha pahalıya malolmasına ve daha zahmetli olmasına rağmen neden çoğu şirketin elinde 2. Tabak var?

Kocaeli Üniversitesi Mümarlık Fakültesi Öğrencileriyle Buluştuk

Bugün sevgili Ruveyda Komurlu, Ph.D. Hocanın davetlisi olarak Kocaeli Üniversitesi Mimarlık Fakultesi 3. sınıf ve yüksek lisans öğrencileri ile #çevikprojeyönetimi #inşaatsektöründeçevikdönüşüm konuştuk. Geleceğimiz gençlerin elinde ve ben onlara çok güveniyorum. Esnek olun öğrenmeyi öğrenin gerisi geçici. Bir de takım olmayı öğrenin.

İNG İnovasyon Merkezi'nde Startuplar için Çevik Proje Yönetimi'ni Konuştuk

İNG İnovasyon Merkezi’nde çok keyifli bir Startup’lar için Çevik Proje Yönetimi atölye çalışması gerçekleştirdik.

Kendi girişimini kurmayı planlayan veya girişimlerde farklı pozisyonlarda görev yapan profesyonellerden oluşan katılımcı kitlesi çevik takımlar kurarak yaratıcı etkinliklerde yer aldılar ve #çevikleştirebildiklerimizden oldular.

1. Uluslar Arası Tesis Yönetimi Zirvesi'nde ÇEVİK İŞ MODELLERİ

30 Kasım-1 Aralık 2019 tarihinde Kentsel Tesis Yönetim Derneği bünyesinde 1. Uluslararası Tesis Yönetim Zirvesi gerçekleşti.

Giderek büyüyen ve eskiyen tesislerde yaşadığımız düşünüldüğünde geleceğin gelişen sektörlerinden biri olduğu görünüyor. Sektörün tüm paydaşlarına yönelik olarak düzenlenen zirvede farklı bakış açıları ile sektörün sorunları değerlendirildi. Stratejiler çizildi. Çevik İş Modelleri konuşuldu.

ABD'de İnşaat Sektörü Çevikleşiyor

İPYD – İstanbul Proje Yönetim Derneği İnşaat ilgi grubu bünyesinde dün akşam sevgili Baris Lostuvali, DBIA™, LEED AP misafirimizdi.

Bize yalın inşaat yönetiminin Amerika’da nasıl yaygınlaştığını, artık çeviklik ve yıkıcı inovasyon düzeyine geldiğini ve inşaat startup larına yapılan yatırımın ne kadar arttığını anlattı.

Düşünce yapısı olarak aynı noktada olduğumuzu görmek çok güzeldi ancak bu fikrin tabana yayılması için çok yolumuz var. İnşaat sektörünü hep beraber çevikleştireceğiz.

#İNŞAATSEKTÖRÜNDEÇEVİKDÖNÜŞÜMBAŞLADI

Tesis Yönetiminde Çevik İş Modellerinin Vakti Geldi

1. Uluslararası Tesis Yönetimi Zirvesi’nde “Çevik İş Modelleri” ni konuşacağız. Sizce de vakti gelmedi mi?

Dünyanın en büyük şirketlerinin mülk sahipleri değil hizmetle değer üretenler olduklarını görüyoruz. O nedenle, zirvede mülk sahiplerinden çok daha büyük potansiyele sahip olan tesis yönetim şirketlerinin önündeki potansiyeli ve lider olma yolundaki düşünce yapısını konuşacağız.

Detaylar ve Kayıt

2019 - 2020 Eğitim Programı Hazır

DEĞİŞKEN DÜNYADA İŞ GELİŞTİRME ve DEĞİŞKEN DÜNYADA PROJE YÖNETİMİ temaları altında tasarladığım eğitimleri, sektör ve ölçeklere göre genel katılıma açık olarak düzenledim.

Kurumsal olarak değişimdeki fırsatları gören bir organizasyona dönüşmek için kendi kurumunuza özel eğitimler için özel talepte bulunabilirsiniz.

Detaylar ve Kayıt

Bu İnşaat Sektörüne Ürün Geliştiren Start-Up'lara Bir Çağrıdır

Gün geçmiyor ki, Start-up bakış açısının ezberbozan çözümler sunarak sektörlerin dinamiklerini değiştirdiğini duymayalım. Oysaki inşaat ve gayrimenkul sektörü maalesef çok az girişimcinin cesaret edip girebildiği bir alan. Değişime adaptasyonda büyük zorluk çeken sektör, Start-up’ların yaratıcılığına, Start-up’larsa sektörün onları görmesine muhtaç.

İnşaat sektörü benim ürünümle ivme kazanır diyen, sektöre özel teknolojik ve ölçeklendirilebilir ürün geliştiren girişimciler lütfen bana ulaşsınlar.

İletişime Geç

Çevik Yönetimle Bilginin Görünür Olmasını Yazdım

Agile ve Çevik Yönetim terimi geleneksel firmalara çok yabancı geliyor ve korkutuyor o nedenle iş yapışınızda ki birkaç değişikliğin işinize hakimiyetinizi nasıl artıracağını yazdım.

Faydalı olacağını umuyorum.

Yazıyı Oku

İPYD Yönetimde Farklı Yaklaşımlar İlgi Grubu Bilimsel Düşünme Tekniği "TOYOTA KATA YAKLAŞIMI"

İstanbul Proje Yönetim Derneği (www.ipyd.org ) bünyesinde yeni bir etkinlik serisine başlıyoruz. Ayda bir akşam farklı yönetim yaklaşımlarını bileninden dinleyip tartışacağız. Sektör ve ölçek bağımsız olarak gerçekleştireceğimiz etkinliklerin koordinasyonunu Sevgili Özgenur Özata ile birlikte yürüteceğiz. Siz de bu etkinliklerde yer almasını istediğiniz konu ve konuklar için bize yazabilirsiniz. Etkinlikleri İPYD sosyal medya sayfalarından takip edebilirsiniz.

İlk etkinliğimiz 24 Ekim’de Üsküdar Fikir Sanat Merkezi’nde. Sayın Altuğ Bilgin Altıntaş “Proje Yönetiminde Bilimsel Düşünme Tekniği – TOYOTA KATA Yaklaşımı”. Sektör bağımsız olarak gerçekleşecek olan etkinliğimiz yönetim konularında bilgi ve becerilerini artırmak isteyen herkese açık.

İPYD Etkinliklerini Takip Edin

MMO - Micro MBA Programı

MMO İstanbul Şubesi bünyesinde Milenyum Danışmanlık’ın yürüttüğü Mikro MBA Programında Yönetici ve Yönetici adayları ile buluşuyoruz.

İş Modeli Kanvası ve Proje Yönetimini anlattığım programda, farklı yönetim konularında teori ve geniş uygulama deneyimlerimizi birleştirdik.

96 saatlik sınavlı ve sertifikalı programa kayıt için tıklayınız.

Detaylar ve Kayıt