İNŞAAT PROJELERİNDE ÇEVİK YÖNETİM VE SCRUM 101 - UDEMY'DE.

Değişim ve belirsizlikler tüm dünyada tüm sektörleri yoğun bir şekilde etkiliyor.  Tüm dünyada inşaat firmaları da değişim karşısında karlı bir şekilde büyümenin projeleri başarılı bir şekilde hayata geçirmenin yollarını arıyor. Çevik yönetim yaklaşımları sadece daha üretken bir çalışma ortamı yaratmakla kalmıyor, işletmenizin sürdürülebilirlik ve diğer hedeflerine ulaşmasına da olanak sağlıyor. Bu konuda Udemy’de yayınladığım İngilizce ve Türkçe eğitimler hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki bağlantılar üzerinden ulaşabilirsiniz.

Türkçe Eğitim İçeriği

İngilizce Eğitim İçeriği

CONTECHVERSE OLARAK YAPI FUARI'NDA İDİK

ContechVerse üyesi #Contech lerimizle 3.kez Yapı Fuarı – Turkeybuild Istanbul #yapıtechgarage’da idik

Üye #contech girişimcilerimizle 26-29 Nisan arasında 4 gün boyunca Yapı Fuarı – Turkeybuild Istanbul‘un tahsis ettiği standımızda teknoloji ilgilileri ile buluştuk. Teknolojiye ilgi gösteren, standımızı ziyaret eden ve bizimle iletişime geçen tüm katılımcılara teşekkür ederiz.

29 Nisan’da ZeroBuild Türkiye Zirvesi #yapıtechgarage sahnesinde yer alan girişimcilerimizin sunumlarını https://lnkd.in/dt7p7UXN bağlantısı üzerinden izleyebilirsiniz.

Fikirleri, cesaretleri ve sektörü değiştirmek konusundaki azimleri için tüm girişimcilerimizi kutluyoruz, sektör adına sizlere çok şey borçluyuz.

Arventek Technology, BIMMade ,FieldTech Engineering Ltd,  İki Okka , inSuppliers ,SEHN Solution Partnership , Sugar Technology ,Surveyhands Engineering

Farklı projelerimizle sektörü birlikte teknoloji ile geliştirmek için bize katılmak ve bizimle işbirliği yapmak isterseniz www.contechverse.com üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

CICA, “İnşaat Sektöründe Çevik Zihin Yapısı Sunumu”

Demet Demirer-Cica-Agile mindset in Construction

Kurucumuz Demet Demirer CICA (Confederation Of International Contractors’ Associations) İnşaat 5.0 Çalışma Grubu’nda “İnşaat Sektöründe Çevik Zihin Yapısını”i anlattı.

Dünyanın ve inşaat sektörünün karşı karşıya olduğu zorluklardan bahsetti. Zorluklarla karşı karşıya kaldığımız sektörümüzü değiştirmek için zihniyetimizi “dalgalanma, belirsizlik, karmaşıklık ve muğlaklık” (volatility, uncertainty, complexity ve ambiguity / VUCA) çerçevesinde uyarlamamız gerektiği üzerinde durdu. Sektörün, VUCA’da fırsatlar yaratmak için tüm resmi dikkate alması gerektiğinden ve bunu gerçekleştirebilmek için de müşteri talebine odaklanarak, otonom ve yaratıcı bir çalışma yaparak sağlanabileceğinden bahsetti.

Kurucumuz Demet Demirer, bir projeyi yürütürken insanların çevreden öğrenmesi ve uyum sağlaması gerektiğini, bunun da projenin gelişmesini sağladığını açıkladı. Çevik bir inşaat sektörü olabilmek için çevik organizasyonlara sahip olma gerekliliğinden ve çevik ekipler, insanların potansiyelini açığa çıkardığını ortaya koydu. Çevik ekiplerin ise çalışmalarını SCRUM yöntemi (ekip çalışmasını koordine etme tekniği – uyum) aracılığıyla takip edebileceğinden bahsetti.

Son olarak araçların ve uygulamaların ancak saygı, cesaret, güven gibi manevi değerlere sahip olduğumuzda bize yardımcı olacağını ve bunu iyileştirmek için de inşaat sektöründe çevik zihin yapısının yaygınlaştırılması gerektiğinin altını çizdi.

İnşaat Projelerinde Uygulamalı Çevik Proje Yönetimi Eğitimi

Deprem hepimizi derinden etkiledi. Biz de hem inşaat sektörün düzelmesine hem de depremden zarar gören bölge sakinlerinin koşullarının iyileşmesine bir nebze de olsa destek olabilmek amacı ile HAPPY CONSTRUCTION-for Happy World bünyesinde “İnşaat Projelerinde Uygulamalı Çevik Yönetim Eğitimi” düzenledik.

16, 17 ve 19 Mart olmak üzere toplam 3 günde 12 saat süren eğitimde değerli katılımcılarımızla mevcut proje yönetim anlayışımızın neden kötü sonuçlar doğurduğunu, “Çevik Proje Yönetim Zihin Yapısı”nın ve tekniklerinin inşaat sektörünün içinde bulunduğu verimsiz ve kalitesiz ortamı nasıl dönüştürebileceğini tartıştık. 

Katılımcılarımız 3. Gün gerçekleşen 3 döngülük SCRUM pratikleri ile yaptıkları uygulamada, ilk döngüde #çıraklık, ikinci döngüde #kalfalık ve üçüncü döngüde #ustalık eserlerini gerçekleştirerek SCRUM pratikleri ile nasıl geliştikleri konusunda farkındalıklarını söylediler.

Çevik yönetim ekip işidir ve bireysel çevikliğin bir işletmede etkisi çok kısıtlıdır. Umuyoruz ki çalışma arkadaşlarına da bu çalışma alışkanlığını bulaştırma olanağı bulabilirler. Katılımcılarımıza bu teknikleri kullanarak üretken ve mutlu bir çalışma yaşamı dileriz.

İnşaat Sektöründe Çevik Zihin Yapısı

18 Mart Cumartesi günü İstanbul Proje Yönetim Derneği (İPYD) bünyesinde gerçekleşen “6. İnşaat Yönetim Zirvesi”nde Kurucumuz Demet Demirer, “İnşaat Sektöründe Çevik Zihin Yapısı”nı örneklerle ve grup çalışmalarıyla değişime adaptasyonunu anlattı.

ContechVerse-The Ecosystem of Contech Startups

İnşaat sektörü, metamodern çağa ContechVerse’le hazırlanacak
İnşaat Sektörü Contech’lerle yeniden inşa edilirken tüm ekosistemi dijitalde buluşturan ContechVerse yeni dönemde inşaat sektörü inovasyon ekosistemini geliştirmeye devam ediyor.Contech Ekosistemi ContechVerse’in kurucu mentoru Demet Demirer, ekosistemin sektör için önemini anlatarak “Projelerin giderek büyümesi ve kullanıcı ihtiyaçlarının çeşitlenmesi ile inşaat işi giderek daha da karmaşıklaşıyor. Sektörü, metamodern çağa Contech’ler taşıyor. Contech’ler ise ContechVerse’te gelişip sektörle buluşuyor” dedi.

Eğitim kayıtları devam ediyor

Değişken Dünyada İş Geliştirme ve İnovasyonÇay Koyun Yeniden Başlıyoruz
Talep üzerine 12 Mayıs’ta kendi işinin patronları, iş geliştiriciler ve girişimciler için çayları koyup işimizi tekrar tasarlıyoruz. Bize katılmak ve sizler de işinize başka gözle bakmak isterseniz bu eğitime kaydolabilirsiniz.
Detaylı Bilgi

Bireysel ve kurumsal çevikliğinizi artıracak diğer eğitim programları için akademi  sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

KENDİ İŞ GÜCÜNÜ KENDİN YARAT

METAMODERN çağda dünya farklı bölgelerde, farklı sektörlerde, çok farklı gelişmişlik düzeyi ile ilerliyor. Uzay çağı ile taş devrini aynı yerküre üzerinde birlikte yaşamakta olduğumuzu söylersek her halde pek de abartmış sayılmayız.

Devamını oku

EMSAL.COM

İnşaat sektörü fikirden yıkıma kadar bütün paydaşları, kullanıcı olarak tüm toplumu ilgilendiriyor.  Bu konuda yazdığım yazıları Emsal.com üzerinden takip edebilirsiniz.

İlk yazımı okuyun.

HAPPY CONSTRUCTION DISCUSSIONS

HAPPY CONSTRUCTION etkinlikleri bünyesinde her ayın ikinci çarşambası sizlerle çevik değerleri ve çevik pratikleri tartışıyoruz.  Ocak ayının konusu SCRUM değerlerinden SAYGI idi.  İnşaat sektöründe paydaşlar arasında saygıyı getirirsek neler değişmez bir düşünsenize. Etkinlikten notlarımıza AgileConstruction-TR linkedin sayfasından ulaşabilirsiniz. Bir sonraki etkinliğimiz 9 Şubat’ta. GÜVEN’i tartışıyoruz.  Bize 9 Şubat’ta saat 20:00’de www.degisimmimari.com üzerinden katılabilirsiniz.

Anadolu Bilişim Buluşmaları’nda 13 Ocak’ta Döngüsel Ekonomi Çağında İnşaat Sektörünün Geleceğini Konuştuk

İnşaat Sektörü; malzeme üretimi, inşaa, operasyon ve yıkım süreçleri ile dünyanın en önemli kirlilik kaynaklarından.

İnşaat sektörüne bakış açımızı değiştirerek, çevik yaklaşımlarla israfı önleyerek hem atıkların azaltılmasına katkıda bulunabiliriz hem de çevreye ve içinde yaşayana duyarlı “yeşil bina” lar yapmak için bütçeler yaratabiliriz.  Etkinlik video kaydına buradan ulaşabilirsiniz.

CONSEI.TECH Anadolu Bilişim Buluşmalarında

InSuppliers, Arventek, Funsef ve Woow.app’ın konuk olduğu Consei.Tech özel oturumunda teknoloji girişimcilerimizin kullandıkları teknolojilerin çevre korumaya katkısı üzerine konuştuk.  Yeni gelişen teknolojilerle hem israfı önlemek mümkün hem de bazı geçici yapılara ihtiyaç kalmayacağı için atık oluşumu azalacak. Etkinlik kaydını buradan izleyebilirsiniz.

AGILE CONSTRUCTION-TR ekibi olarak büyüyoruz.

Yeni katılan arkadaşlarımızla 7 kişiye ulaştık.  Takımda çeşitliliği artırabilmek için çevikliğe ilgi duyan özellikle mimarları, mekanik tesisat ve elektrik tesisatı konusunda çalışan mühendis arkadaşları bizlere katılmaya davet ediyoruz.

HAPPY CONSTRUCTION EVENTS

26 Ocak Çarşamba akşamı,
Barış Lostuvalı, Edward Murphy ve Felipe Engineer ile gerçekleştirmiş olduğumuz toplantılardaki konuları tartıştık.
Çok değerli konuları bize aktarmış olan konuşmacılarımızın video kayıtlarına Happy Construction Events sayfası üzerinden ulaşabilir video özetlerini inceleyebilirsiniz.
23 Şubat akşamı yeni konu ve konuğumuzla İnşaat sektöründe Çeviklik konusunda farklı deneyimleri sizlere ulaştıracağız.

HAPPY CONSTRUCTION EVENTS 003- Felipe Engineer-Manriquez

22 Aralık 2021’de 3. Happy Construction Events konuğumuz Felipe Engineer-Manriquez idi.  Kendi sunumunu da SCRUMBOARD önünde yapan Felipe, takım olarak SCRUM yaklaşımını benimsedikten sonra nasıl daha az zamanda daha çok iş çıkardıklarını, takım olarak üretkenliklerinin nasıl yükseldiğini ve bunların sonucunda nasıl mutluluklarının arttığını anlattı. Elektrik Mühendisi olarak kariyerine başlayan ve “Yalın İnşaat Yönetimi” kültürü ile kariyerinde ilerlemiş olan Felipe, çevik yaklaşımların ve özellikle SCRUM’ın yalın yönetim üzerine ne katkı sağladığından bahsetti.  Etkinliğin video kaydını web sitesinden izleyebilisiniz.

Bir Sonraki etkinliğimiz 26 Ocak 2022 saat 20:00’de gerçekleşecek, konuğumuz BP Avrupa Çeviklik Lideri Yasemin Olga olacak.  Etkinliğe www.degisimmimari.com üzerinden katılabilirsiniz.

İNŞAAT HUKUKU GRUBUNDA YIL SONU VE YENİ YIL HEYECANI

Duayen Avukat İlker Hasan Duman liderliğinde keyifli bir yıl sonu değerlendirmesi gerçekleştirdik.

Çevik Liderliğin sektör, yaş, organizasyon sınırı yok.  Sevgili hocamız 6 yıl önce kendi inisiyatifi kurduğu çalışma grubu içinde bütün insani ve toplumsal değerleri ön plana alarak birbirinden öğrenen ve topluma fayda üreten bir topluluğa liderlik ediyor.  Hepimize keyif içinde öğrenme ortamı sağlıyor.  Çoğunluğunu avukatların oluşturduğu ve Anadolu Adliyesi’nde gerçekleşen toplantılar hepimiz için en değerli zamanı oluşturuyor.

LINEADECOR ile “ZAMANI ÜRETKEN KULLANMA” EĞİTİMİ

LineaDecor ile 2 grup halinde yaklaşık 50 kişilik bir Zamanı Üretken Kullanma Eğitimi gerçekleştirdik.
Takım olarak ve birey olarak zamanı üretken kullanmak hepimizin sorunu. Zamanı üretken kullanmamızın içsel ve dışsal engellerinin neler olduğunu ve bunlarla nasıl baş edebileceğimizi konuştuk. Çevik organizasyonlar hangi pratikleri kullanarak daha üretken klasik organizasyonlar haline geliyorlar ve klasik organizasyonlar bunlardan nasıl faydalanabilir birlikte değerlendirdik.

IPYD’de CONSEI.TECH Üyeleri İle Metaverse’te Mimari ve Sosyal Hayatı Tartıştık

IPYD İnşaat İlgi Grubunda CONSEI.TECH üyesi CONTECH’lerle başladığımız CONTECH WEBINAR SERİSİ’in ilkinde, üyelerimiz WOOW.APP kurucu ortağı Bora Yiğit Şentürk ve Funsef Design kurucuları Şule Erkınay ve Fatih Erkınay ile #metaverse’te mekan tasarımını konuştuk.

Serinin  2. Oturumu inSuppliers’ın Kurucusu Güliz Fiş ve Optio Studio Kurucu ortağı Ufuk Baydilek ile gerçekleşecek.  Etkinlik tarihini ve kayıt linkini Consei.tech linkedin sayfasından takip edebilirsiniz.

Anadolu Bilişim Buluşmaları’nda 13 Ocak’ta Döngüsel Ekonomi Çağında İnşaat Sektörünün Geleceğini Konuşuyoruz.

İnşaat Sektörü; malzeme üretimi, inşaa, operasyon ve yıkım süreçleri ile dünyanın en önemli kirlilik kaynaklarından.  ABB’nin 13 Ocak Tarihli Etkinliğinin Çözüm ortağı olarak her açıdan bu konuyu masaya yatıracağız. Etkinliği ABB’nin youtube sayfasından izleyebilirsiniz.

HAPPY CONSTRUCTION EVENTS 002- Edward Murphy

24 Kasım’da 2. Etkinliğimizin konuğu OLLIO THE BUILDING PERFORMANCE CONSULTANCY LTD kurucusu Edward Murphy idi. Happy Construction Events’a başlarken odaklandığımız şey sektördeki genel mutsuzluktu. Edward bize tüm paydaşların mutluluğunu ve beklentilerini tanımladı. Tasarım aşamasında kullanıcı ihtiyaçlarının doğru anlaşılması ve yerleşim sonrasında geri bildirim alınması konularından bahsetti. Kullanıcının tasarımın içine çekilmesi ve alternatifler için prototip hazırlanması konusunda VR gözlüklerle kullanıcı deneyimi geliştirilmesi çevik bakış açısının tasarıma uygulanmasının güzel bir örneği idi. Etkinliğin video kaydına HAPPY CONSTRUCTION EVENTS-002  sayfasından ulaşabilirsiniz.

AGILECONSTRUTION-TR

AGILECONSTRUTION-TR topluluğu olarak büyüyoruz.  Tolga Erpınar, Emel Sadıkoğlu ve Şeyda Büşra Gürocak’la birlikte sektörün çevikleşmesi için çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Çalışmalarımızı AGILECONSTRUCTION-TR linkedin Sayfasından takip edebilirsiniz.

Siz de İnşaat sektöründe çeviklik konusunda gelişmek ve sektörü geliştirmek istiyorsanız bizlere katılabilirsiniz.

YAŞANABİLİR AKILLI ŞEHİRLERDE DÖNÜŞÜM YOLCULUĞU

Anadolu Bilişim Buluşmaları kapsamında Harput Ajansın düzenlemekte olduğu Dijital Zirvede Türkiye genelinden Belediyeler ve fikir liderleri görüşlerini ve dijital dönüşüm deneyimlerini paylaştılar.  Akıllı şehirler denince genellikle dijital ve birbiri ile konuşan, yapay zeka teknolojileri akla geliyor, ama bu hizmetleri arka planda geliştiren Belediye çalışanları ve sistemi de var.  Tabi ki bu oturumda benim konum “YAŞANABİLR AKILLI ŞEHİRLERDE AKILLI İNSANLAR”dı.  Hollanda’nın 12 eyaletinden biri olan ve 4 kasabadan oluşan Hollands Kroon Belediyesinin “Hollanda’nın en akıllı belediyesi olma” yolundaki dönüşümünden bahsettim. Bu dönüşüm yolculuğu dijital dönüşümden ziyade hiyerarşinin ortadan kalkması ve çözüm odaklı takımlara bölünmesi ile ilgili idi.
Etkinliğin video kaydını bu link üzerinden izleyebilirsiniz..

AGILE ACADEMY BAKU

Çeviklik her konuda her yerde hızla yayılıyor. Çevirim içi ortamlar bizlerin sınırlarını da genişletiyor.  Bakü Agile Academy ile sektör bağımsız olarak çevirim-içi ortamda çevik yönetim eğitimlerine başlıyoruz.

Bilgi ve kayıt AGILE ACADEMY BAKU

HAPPY CONSTRUCTION EVENTS 001- Barış Lostuvalı

Tüm dünyada tüm sektörlerde şirket yönetim anlayışı değişiyor.  Bu değişiklik İnşaat Sektörüne de yansımaya başladı.  HAPPY CONSTRUCTION EVENTS’in birinci etkinliğinde uzun yıllardır ABD’de nitelikli bina inşaatlarında çalışan Barış Lostuvalı ile Yalın, Çeviklik ve Contech’ler üzerine konuştuk.  Pandemi sonrası ABD’de gerçekleşmekte olan toplu istifaların orada ve Türkiye’de sektörlere etkisini değerlendirdik.

Etkinliğin video kaydına AGILECONSTRUCTION-TR sayfasından ulaşabilirsiniz.

Kasım ayı etkinliği için AGILECONSTRUCTION-TR sayfasını takipte kalın.

ST ENDÜSTRİ RADYO’DA SATIŞ 4.0 KORAY İNAN’LA ORGANİZASYONEL ÇEVİKLİĞİ KONUŞTUK

Çeviklik pandemiden önce de önemli idi, pandemi tüm sektörler tüm işletmeler için ne kadar önemli olduğunu anlamamızı sağladı.  2 Kasım Sabahı saat 7:05’te dinleyicilere yol arkadaşlığı ettik.  Sohbetimizin kaydını Kanalım sayfam üzerinden dinleyebilirsiniz.

CORPORATE REBELS Kitabı Türkçe Olarak Satışta

Değişim karşısında monolitik, hiyerarşik ve bürokratik organizasyonlar insan ve müşteri odaklı firmalara dönüşüyor.  ThinkTank grubumuz Restartlab bünyesinde CORPORATE REBELS kitabını tercüme ettik.

Kitabı aşağıdaki link üzerinden satın alabilirsiniz.

CORPORATE REBELS TURKÇE

Değişen yönetim anlayışı konusunda ürettiğimiz dokümanlara ve düzenlediğimiz etkinliklerin video kayıtlarına blog sayfamızdan ve youtube kanalımızdan ulaşabilirsiniz.

CONSEI.TECH-Contech Startup Entrepreneurs Initiative

İnşaat Sektörüne ürün ve teknoloji geliştiren Contech start-up’ları ile oluşturduğumuz otonom ve sanal kuluçka merkezimizde sektördeki farkındalığı ve gelişimi artırmak için çalışmalara devam ediyoruz. Yaz döneminde Arventek aramıza katıldı.  Diğer startup’ları da bu sinerjik ortama bekliyoruz. Yaz boyunca Emlak Kulisi, İnşaata Adım Adım ve İnşaat Tedarik Dergisi iş birliği ile sektörde farkındalık yaratma faaliyetlerimiz devam etti.

Startup’lar hakkında detaylı bilgiliye consei.tech üzerinden erişebilirsiniz.

İNŞAAT HUKUKU Çalışma Grubunda Çevik Sözleşmeleri Konuştuk

İnşaat Sözleşmeleri belirsizlikler içindeki 3-4 yıllık projeleri hatta bina yaşam süresi boyunca tüm kullanıcıları etkiliyor.  O nedenle beklenen ve beklenmeyen değişimin nasıl yönetilmesi gerektiği sözleşmelerde iyi tariflenmeli ve direnci ve savunmayı değil iş birliğini teşvik etmeli.
İnşaat Hukuku konusunun duayeni Avukat İlker Hasan Duman ‘ın kurup liderliğini yürüttüğü İNŞAAT HUKUKU çalışma grubunda Çevik Sözleşmeler konusunda konuştuk.
Daha sorunsuz bir inşaat süreci geçirmek için Avukat İlker Hasan Duman ‘ın kitaplarına göz atmanızı öneririm. Benim çeşitli mecralarda çevik sözleşmeler konusunda yazmış olduğum yazılara aşağıdaki linkler üzerinden ulaşabilirsiniz.
Ne Kadar Çevik Takımlar Kursak Beyhude…
Buluttan Bile Nem Kapan İnşaat Sektöründe Çevik Yönetim – VI-Sözleşmelerle Çeviklik

Artık Bana “Online Konuşmacı Ajansından” Ulaşabilirsiniz.

Çeviklik ve yeni nesil organizasyonlar konusunda her zaman her yerde konuşmayı sevdiğim doğrudur.  Artık çevirim içi ve yüz yüze ortamlarda gerçekleşecek olan organizasyonlar için  Online Konuşmacı Ajansı ile görüşebilirsiniz.     

Konuşmacı Profil Sayfam: Demet Demirer

HAPPY CONSTRUCTION EVENTS

27 Ekim’de Başlıyoruz
İnşaat sektörü çalışanları mutsuz ve potansiyellerini ortaya çıkaramıyorlar.
Dünyada çalışan mutluluğunu artırma ve potansiyelini ortaya çıkarma konusunda yeni yönetim yaklaşımları gelişiyor.
Biz de inşaat sektöründe daha mutlu çalışıp daha başarılı sonuçlar elde etmenin yollarını dünyadan misafirlerle konuşacağız.
Bu ayki konuğumuz Amerika’dan Barış Lostuvalı. Daha mutlu daha başarılı çalışmak isteyen inşaat sektörü profesyonellerini bekleriz.

Kayıt ve detaylı bilgi: HAPPY CONSTRUCTION EVENTS I

2. Tesis Yönetim Çalıştayı ve İş Zirvesi’nde Tesis Yönetimi’nin Bugünkü Geleceği’ni konuştuk.

Tesis Yönetiminde Yapı Bilgi Modellemesi, Girişimcilik, gelecek projeksiyonu ve takım performans yönetiminin konu olduğu oturumda Sheraton Bursa Teknik Müdürü Sn. Bilal Çetinkaya ile çevik takımları ve Sheraton Bursa Teknik Ekibinin çevik dönüşüm projesi ile kaydettikleri gelişimleri sektöre aktardık.

UTTMD-Uluslararası Tesis Teknik Müdürleri Derneği Bünyesinde eğitim ve etkinliklerle çevik dönüşüm çalışmalarımız yaz boyunca devam edecek.

CONSEI.TECH-Contech Startup Entrepreneurs Initiative

43. Yapı Fuarı’nda İnşaat Startup’ları “YAPI TECH GARAGE” projemizle bir araya getirdiğimiz İnşaat Sektörü’nün start-up’ları ile otonom ve sanal kuluçka merkezimizin çalışmalarına devam ediyoruz. Akıllı ve yetenekli insanlar bir araya gelince güzel şeyler ortaya çıkıyor. Marka ve logo çalışmasını tamamlayan girişimciler birlikte değerli çalışmalar yapmaya devam ediyorlar. Kendileri hakkında detaylı bilgiliye consei.tech üzerinden erişebilirsiniz.

CONSEI.TECH-Linkedin Canlı Yayında Sizlerle

CONSEI.TECH kurucuları İnşaata Adım Adım’ın kurucusu Levent Yaşar Yaşar Çelik’in konuğu olarak her Cumartesi saat 21:00’de girişimcilerini ve sektöre getirdikleri yenilikleri anlatıyorlar. Açılışını benim yaptığım yayında CONSEI.TECH’in amacını ve dünyada contech startup’ların konumunu ve Türkiye’de bu konudaki boşluğu anlattım. Serinin devamı için CONSEI.TECH sayfasını takip edebilirsiniz.

Sohbeti izle

Okul Sohbetlerinden:

Okulların kapanmasından önce 10 gün içinde 3 üniversitede öğrenci organizasyonunda çeviklik üzerine konuşma fırsatı buldum.  Bana bu fırsatı veren:
Balıkesir Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Gedik Üniversitesi İnşaat Fakültesi öğrencilerine teşekkür ediyorum.  Konuşma yaptığım bütün üniversitelerde tek bir tavsiyem oldu:  Bir dahaki sefere bu etkinlikleri Mimarlık ve bütün mühendislik fakülteleri birlikte düzenleyin, çünkü biz bu koca projeleri birlikte üretiyoruz.  Seneye daha karma gruplara konuşmayı diliyorum.

43. Yapı Fuarında Çevik Dönüşüm Konuşuldu

Yapı Fuarının çözüm ortağı olarak düzenlediğim
YAPI SEKTÖRÜNDE SÜRDÜRÜLEBİLİR BÜYÜMENİN SIRRI: ÇEVİK DÖNÜŞÜM

panelinde Y. Mimar Melike Altınışık, Tolga ERPINAR ve İlhan ERGUNEY ile sektörün farklı kesitlerinde ve rollerinde, farklı projelerde; mutluluğumuzu, üretkenliğimizi, değişime adaptasyon kabiliyetimizi ve iş birliği kültürümüzü nasıl artırabiliriz, yani nasıl çevikleşebiliriz konusunu konuştuk. Etkinliğin video kaydını burdan izleyebilirsiniz.

43. Yapı Fuarında İnşaat Start-up’ları

“YAPI TECH GARAGE” projemizde İnşaat Sektörü’nün start-up’ları sektörle buluştu.
Literatürde CONTECH olarak adlandırılan İnşaat Sektörü Start-up’ları inşaat sektörünü oldukça değiştireceğe benziyor.
Standları oldukça fazla ilgi gören girişimcilerinin Yapı Tech Garage Maraton sunumlarını buradan izleyebilirsiniz. Ayrıca Mayıs ayında dijital dünyada YAPI FUARI ile birlikte yapacağımız etkinlikleri izlemeye devam edebilirsiniz.

CONSTRUCTION TECHNOLOGIES GARAGE

consei.tech inşaat teknolojileriBelki de dünyanın ilk sanal ve otonom kuluçka merkezi olarak CONSTRUCTION TECHNOLOGIES GARAGE değer üretmeye devam ediyor.

Birçok sektör, sektörel kuluçka merkezi ve desteklerle gelişiyor.  İnşaat sektörü çatı kurumları henüz bu konuya sahip çıkmadılar.

YAPI TECH GARAGE Yapı Fuarı’nda ile birbirleri ve sektörle buluşan start-up’lar görünürlüklerini ve sektöre sağladıkları katma değeri artırmak için CONSTRUCTION TECHNOLOGIES GARAGE bünyesinde sinerji oluşturmaya devam ediyor.

Uluslararası Teknik Tesisat Müdürleri Derneğinde Çevik Dönüşüm Başlıyor

Sheraton Bursa Oteli Teknik Ekibi ile başladığımız “Tesis Yönetiminde Çevik Dönüşüm” projemiz UTTMD tarafından büyük ilgi gördü.  Son derece çevik ve katılımcı zihin yapısına sahip dernek yönetimi “çevik bir organizasyona dönüşme” kararı aldı. Mayıs ayında dernek üyeleri ile birlikte derneğin  üye ve paydaşlarına sağladığı katma değeri ve sürdürülebilir başarı için iş modelini çalışmaya başlıyoruz.

Bilgi Üniversitesi Yapı Kulübü-Sektör Sohbetleri

Yeni dünyada sürdürülebilir başarı için çevik dönüşüm şart ve öğrenci organizasyonlarının çevik yönetime ilgisi büyük.  Bu ayda Bilgi Üniversitesi’nin Yapı Kulübü öğrencileri ile çeviklik üzerine sohbet edeceğiz.

Çay Koyun Yeniden Başlıyoruz-Değişken Dünyada Çevik İş Geliştirme

Bu sefer çaylar Contech Garage girişimcileri için kaynadı.  Girişimcilerle hem kendi işlerini çevik bir şekilde nasıl geliştireceklerini hem de CONTECH GARAGE platformunu nasıl geliştirebileceğimizi konuştuk.

Bir sonraki eğitim 13 Mayıs 2021’de.  Bayram dönüşü yeni bir motivasyonla işinize sarılmak için kendinize güzel bir bayram hediyesi verebilirsiniz.

Detaylar ve kayıt

İnşaat Sektöründe Çevik Yönetim Eğitimi

17 Nisan’da çok keyifli bir İnşaat Sektöründe Çevik Dönüşüm Eğitimi gerçekleştirdik.  Üniversitelerden bu konuda tez yapan y. Lisans öğrencileri katılımcılarımız vardı.  Üniversitelerin bu konuya önem vermesi sektör için çok ümit verici. Bir sonraki eğitim 15 Mayıs 2021 9:45- 13:00 arasında.  Bu kadar değişimden fırsat oluşturan bir işletmeye nasıl dönüşülür merak ediyorsanız eğitime kayıt sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

43. Yapı Fuarında Çevik Dönüşüm Konuşuluyor

Yapı Fuarının çözüm ortağı olarak düzenlediğim YAPI SEKTÖRÜNDE SÜRDÜRÜLEBİLİR BÜYÜMENİN SIRRI: ÇEVİK DÖNÜŞÜM panelinde Y. Mimar Melike ALTINIŞIK, Tolga ERPINAR ve İlhan ERGUNEY ile sektörün farklı kesitlerinde ve rollerinde, farklı projelerde; mutluluğumuzu, üretkenliğimizi, değişime adaptasyon kabiliyetimizi ve iş birliği kültürümüzü nasıl artırabiliriz, yani nasıl çevikleşebiliriz konusunu konuşacağız.
Misafirlerimiz kendi projelerinde ve iş yerlerinde uyguladıkları çevik pratiklerden ve çevik zihin yapısının firmalarına kazandırdığı yetkinliklerden bahsedecekler.  HYVE Fuarcılık’ın sağlık önlemlerini büyük bir titizlikle aldığı 6-9 Nisan Yapı Fuarı kapsamında gerçekleşecek olan panelimiz 7 Nisan’da saat 13:30-14:30 arasında gerçekleşecek.
Fuara ücretsiz davetiyenizi bağlantısı üzerinden alabilirsiniz. Ayrıca fuarı o gün o saatte ziyaret edemezseniz de panelimizi Yapı Fuarı Youtube kanalı üzerinden canlı olarak izleyebilir, sorularınızı ve görüşlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

43. Yapı Fuarında İnşaat Start-up’ları #YAPITECH GARAGE’da

Birçok sektör sektörel kuluçka merkezlerinde kendi startup’larını destekleyerek çağa uyum sağladılar ve sektörlerinde sıçrama yarattılar.Dünyaya baktığımızda Amerika’da İnşaat Start-up’larına yapılan yatırımlar giderek arttığını gözlemliyoruz. Avrupa’da ise #EksikParçaSensin mottosu ile sektör devleri startup’ları destek çıkıyor. Maalesef ülkemizde ise sektörde çalışma yürüten Start-up sayısı 2 elin parmağını geçmiyor ve onlar da seslerini duyurmak için çaba gösteriyorlar.
Sektöre uluslararası düzeyde rekabet üstünlüğü sağlamak için seslerini duyurmaya çalışan Start-up’ları Yapı Fuarı ile iş birliği yaparak sektörle buluşturuyoruz. #YAPITECHGARAGE ‘da iş yapış şeklimizi kökten değiştirecek #startup‘ları sektörle ziyaret edin ve sektörün geleceğine pencere açın. 9 Nisan’da 12:00-14:00’teki maraton sunumlarını kaçırmayın.

6-9 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek Fuara ücretsiz davetiyenizi bağlantısı üzerinden alabilirsiniz.

Dinamikler 4. İnşaat Yönetimi Zirvesi


Türk İnşaat Sektöründe çevik dönüşüm hareketine ilk 2017’de İstanbul Proje Yönetim Derneği bünyesinde başlamış ve sektörün ilk deneyimlerini 2. İnşaat Yönetimi Zirvesi’de sunmuştuk. İPYD gönüllü ekibi sektöre değer katan çalışmalarına devam ediyor. “İNŞAAT PROJELERİ YÖNETİMİNİN GELECEĞİ” adlı panelde moderatör görevini üstlendiğim zirveyi 8 Nisan Perşembe günü online olarak Holacon platformundan izleyebilirsiniz.
Detaylı Bilgi ve Kayıt

SCRUM in Design + Construction Kursu

#Pandemi bizi sınırladıkça sınırlarımız genişliyor ve yeni bir aydınlanma çağı içinden geçiyoruz. Pandemi sayesinde 18-19 Mart tarihlerinde SCRUM inc.’in düzenlediği SCRUM FOR DESIGN AND CONSTRUCTION eğitimine davetli idim. Türkiye’den Tolga Erpinar ile beraber katıldığımız eğitimde Amerika’nın dışında İngiltere, Almanya, Fransa ve Hindistan gibi farklı ülkelerden farklı pozisyonlarda 35 civarı katılımcı vardı.

Bizim gibi inşaat sektöründe çevik yönetim anlayışlarında çözüm arıyorlardı. Dünyada İnşaat Sektöründe Çevik Yönetim anlayışı giderek yaygınlaşıyor. Bu vesile ile bizim gibi düşünen uluslararası network ile tanışmak ve tartışmak da eğitimin çok değerli bir yan katkısı idi. Dünyada çevik yönetim yaklaşımları giderek yaygınlaşıyor.

Sheraton-Bursa Teknik Ekibi ile Çevik Dönüşüm Başladı

Pandemi başladığından beri ilk defa yeni normalde salon eğitimi yaparak sezonu açmış oldum. Uygulamalı eğitimin ardından ilk “devre planlama” toplantısını da birlikte yaptık ve dönüşümü başlattık.  SCRUM’ın sadece bilişim sektörü ve hatta beyaz yaka ofis çalışanları için olmadığını göstereceğiz, 21-23 Mayıs Tesis Yönetimi zirvesinde deneyimlerimizi dinlemeye sektörle ilgili herkesi bekleriz.

CİVİL İSTANBUL21 İnşaat Yönetiminin Geleceği ve Çeviklik

Öğrenci organizasyonlarını, öğrencilerin inisiyatif almalarını çok önemsiyorum ve geleceğimiz için onlara çok güveniyorum.

24-25-26 Mart tarihlerinde Yıldız üniversitesi Yapı Kulübü öğrencileri tarafından düzenlenmiş olan CİVİL İSTANBUL 21’de İnşaat Sektörünün Geleceği ve Çeviklik üzerine konuştuk.

İnşaat Sektöründe Çevik Yönetim Eğitimi

14 Mart’ta çok keyifli bir Pazar eğitimi gerçekleştirdik. Eğitime Almanya’dan, Bursa’dan Adana’dan katılımcılar vardı. Pazar sohbetimiz eğitimden sonra 1 saat kadar sürdü. Sektörel deneyimimiz ve nasıl çevikleşiriz değerlendirdik.   Bir sonraki eğitime katılmak isteyenler için:
17 Nisan 2021 9:45- 13:00 arasında.  Erken kayıt ve grup indirimleri için eğitime kayıt sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

BİZ BİZE 5 ÇAYI-Grup Mentorluk Programı

Bir İletişim danışmanı, bir avukat ve bir startup olarak başladığımız BİZ BİZE 5 ÇAYI Grup mentorluk ve destek oturumları sanki 3 STARTUP’lı kuluçka merkezine döndü. Grup üyelerinden Av. Mine Begüm’ün diğer grup üyesi İmzayeri.com’a gelen hukuksal soruları cevapladığı videoyu youtube kanalından izleyebilirsiniz.

Yapı Fuarında Çeviklik ve İnşaat Sektörünün Teknoloji Startup’larını Konuşuyoruz

6-9 Nisan Tarihleri arasında gerçekleşecek olan 43. Yapı Fuarında “İnşaat Sektöründe Sürdürülebilir Büyümenin Sırrı: Çevik Dönüşüm” ü konuşuyoruz.

Tüm dünyada birçok sektörde yaygınlaşan Çevik Yönetimi Ülkemizin önde gelen tasarım ve yüklenici firmaları ile tartışıyoruz.

Ayrıca sektörde köklü değişiklikleri tetikleyecek İnşaat Sektörüne ürün geliştiren teknolojik Start-up’ları “YAPITECH GARAGE” alanında ziyaret edebilir ve işinizde fark yaratacak çözümleri görebilirsiniz.

Çevikleştirebildiklerimizden misiniz?

10 Mart 2021 Çarşamba Günü saat 16:00’da Turner Yalın E-Seminerler Serisine konuk konuşmacı olarak yer alıyorum. Bireysel çeviklikten, kurumlarda organizasyonel çeviklikten, değişimin geçmişinden ve geleceğinden, işin geleceğinden ve yeni normallerden bahsedeceğiz. Teknoloji değişirken insan ve organizasyon neye dönüşüyor biraz kafa yoracağız.

Sheraton Bursa Oteli Teknik Ekibi ile Çevik Dönüşüm Yolculuğumuz Başladı

Çevik yönetim yaklaşımlarının sadece yazılım sektörü için olmadığını, artık birçok sektörde pratiklerin kullanılmaya başladığını biliyoruz. Tesis yönetimi de bu sektörlerden biri, dünyada çevik yaklaşımları deneyimleyen tesisler giderek artıyor. Biz de Sheraton Bursa Oteli Teknik Ekibi ile Çevik Dönüşüm sürecini başlattık. Çalışmalarımızın değerlendirmesini 21-23 Mayıs 2021’de II. Tesis Yönetimi Çalıştayı ve İş Zirvesi’nde “TESİS YÖNETİMİNİN BUGÜNKÜ GELECEĞİ” panelinde izleyebilirsiniz.

AGILECONSTRUCTION-TR İnşaat Sektöründe Çevik Dönüşüm Etkinliklerimiz Başlıyor

İnşaat Sektöründe üretkenliği ve mutluluğu artırmak için Çevik Dönüşüm bütün dünyada dikkat çeken bir başlık haline geliyor.  SCRUM.INC bu konuya özel bir eğitim açtı.  Biz de dünyada bu konunun savunucuları ve fikir liderleri ile bir araya gelerek bu konuda bilinçlendirmeyi nasıl artırabileceğimizi tartıştık.  Yakında uluslararası düzeyde webinar serimize başlayacağız.  Etkinliklerimize dahil olmak için AGILECONSTRUCTION-TR sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.

İnşaat Sektöründe Çevik Yönetim Eğitimi

20 Şubat’ta tam kapasite ile İnşaat Sektöründe Çevik Yönetim eğitimini gerçekleştirdik. Bir sonraki eğitimi 13 Mart 2021-Cumartesi saat 9:45-13:00 arasında. Erken kayıt ve grup indirimleri için eğitime kayıt sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletme Sahipleri ve İş Geliştiriciler İçin Çay-Kahve Konseptli Programlarımız Devam Ediyor

Bir avukat, bir startup ve bir marka ve iletişim danışmanından oluşan grubumuzla “Bizbize 5 Çayı” akil grupla mentorluk programımızda birinci 3 ayımızı tamamladık. Bir birinden kopmak istemeyen grup ikinci 3 aylık hedeflerini belirleyerek yola koyuldu.

Sizler de DEĞİŞKEN DÜNYADA ÇEVİK İŞ GELİŞTİRME konsepti ile sizler gibi girişimcilerden güç alarak işinizi geliştirmek isterseniz, 27 Mart 2021-Cumartesi saat 9:45-13:00’teki “ÇAY KOYUN YENİDEN BAŞLIYORUZ” başlangıç eğitimine kaydolarak bizlere katılabilirsiniz. Erken kayıt ve grup indirimleri için eğitim kayıt sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

II. Tesis Yönetimi Çalıştayı ve İş Zirvesi

Günümüzün ve geleceğin önemli sektörlerinden Tesis Yönetimi konusundaki II. Tesis Yönetimi Çalıştayı ve İş Zirvesi’nde “TESİS YÖNETİMİNİN BUGÜNKÜ GELECEĞİ” teması ile çok zihin açıcı vizyoner bir panel düzenliyoruz.

Tesis Yönetimindeki “Çevik Yönetim Uygulamaları ve Kazanımlar” konusunda deneyimlerimizi Sheraton Bursa & Aloft Bursa Otel Teknik Müdür’ü Sn. Bilal Çetinkaya ile birlikte paylaşacağız. Ayrıca panelde Sn. Müjgan Çetin “Hizmet Sektöründe İnovasyon”, Sn. Prof. Dr. Salih Ofluoğlu “Tesis Yönetimi ve Yapı Bilgi Modellemesi Uygulamaları” başlıklı sunumları ile misafirimiz olacaklar.

İnşaat Tedarik Dergisi Ocak-Şubat 2021 Sayısı

Buluttan Bile Nem Kapan İnşaat Sektöründe nasıl çevik olabiliriz ya da çevik yönetim uygulamaları inşaat sektörünün daha üretken, maliyetlerin daha düşük olmasını nasıl sağlar? İsrafı nasıl önler? Konusundaki yazı dizimin ikinci yazısında çevik zihin yapısı, şeffaflık ve güveni yazdım. Zira bunlar olmadan çevik olmak mümkün değil.

İnşaat Sektöründe güvensizlik yüzünden yükselen maliyet ve israfın nasıl önlenebileceği konusundaki yazıma ve sektörle ilgili birçok haber ve makaleye İnşaat Tedarik Dergisinin Ocak Şubat 2021 Sayısında ulaşabilirsiniz.
Yazıyı Oku

Siz de RESTARTER mısınız?

Endüstri Devriminden kalma yönetim modelleri işletmeleri israfa, çalışanları mutsuzluğa ve müşteriyi fahiş fiyatlarla ihtiyaçlarını karşılamayan ürünleri satın almaya sürüklüyor.
Siz de içinde bulunduğumuz Post-Endüstri dönemde “İŞ”in doğasını sorguluyor, “İŞ”i yeniden şekillendirmekten heyecan duyuyorsanız, Restarter’sınız demektir.
İş’i yeniden şekillendirmek konusunda yapılan çalışmalarda yer almak, dünyada iş modeli inovasyonu ile çalışan potansiyelini ortaya çıkararak çalışan mutluluğunu artıran, kaliteyi yükseltirken maliyeti ve pazara ulaşım süresini düşüren, müşteri ihtiyaçlarına daha iyi cevap veren yeni nesil organizasyonların deneyimlerini öğrenmek isterseniz: RestartLab’ı www.restartlab.io sayfasından ve linkedin’den takip edebilirsiniz.

Uygulamalı Çevirimiçi İnşaat Sektöründe Çevik Yönetim Eğitimi

Sektörün ilk uygulamalı çevirim-içi Çevik Yönetim ve SCRUM eğitimini 18-22 Ocak tarihlerinde gerçekleştirdik. Siz de sektördeki mutsuzluğa çare arıyor ve sektörün çevik öncülerinden olmak istiyorsanız 20 Şubat Cumartesi saat 11:00-14:00 arasındaki webinar eğitime katılarak çevik yönetim yaklaşımlarının sizlere nasıl yardımcı olabileceğini görebilirsiniz.
Kayıt ve Detaylar

Çay Koyun Yeniden Başlıyoruz-Webinar Eğitim

İş Modeli Tasarımı çok güçlü bir araç ancak çevik yaklaşımlarla ve diğer girişimcilik araçları ile birleştiğinde bir işletme için uçtan uca çevikliği ve sürdürülebilir başarıyı sağlayabilir. Güçlü sistemsel alt yapı, bol örnek, bol motivasyon ve bol eğlenceli eğitimimizi 27 Ocak Akşamı gerçekleştirdik.

Bir sonraki eğitim 27 Şubat Cumartesi saat: 10:00-14:00 arasında gerçekleşecek.
Kayıt ve Detaylar

Yapı Fuarı 2021 - YAPITECH Garage Ve Çevik Yönetim Paneli İle 1-4 Nisan’da Sektörle Buluşuyor

Yapı Fuarı 2020 global pandemi önlemleri nedeni ile geçtiğimiz yıl yapılamadı.  Her ne kadar çevirim içi ortamlar çok saha uzaklara erişmemizi sağlasa da bir birimizle fiziksel ortamlarda temas halinde olmanın tanışmanın ilişkilerin derinleşmesi açısından değeri çok büyük.  Biz de HYVE Fuarcılık’la birlikte 2021 için YAPITECH GARAGE ve ÇEVİK YÖNETİM PANELİ için kolları sıvadık. Yerli ve yabancı sektör temsilcileri ile sektörün nasıl çevikleşebileceğini, çevik yönetim yaklaşımlarının sektöre sağlayacağı katma değeri gündeme getireceğiz.

Pandemi sonrası global standartlarda sağlık önlemleri alan ve birçok teknik olanağı da kapsamına dahil eden YAPIFUARI 2021’de yer almak isteyen İnşaat Sektörüne yönelik ürün geliştirmekte olan start-up’lar bu imkândan yararlanmak için benimle iletişime geçebilirler.

İnşaat Sektöründe Çevik Yönetim Eğitimi

9 Aralık 2020’de gerçekleşmiş olan 3 saatlik “İnşaat Sektöründe Çevik Proje Yönetimi” Eğitimine tam kapasite katılım vardı.  Ocak Ayı Webinar eğitimi: 13 Ocak2021’de gerçekleşecek.

Detaylar ve Kayıt

15 saatlik çevirim içi ortamda uygulamalı eğitim ise 18-22 Ocak2021’de gerçekleşecek. Detaylar ve Kayıt

Zamanı Üretken Kullanma Eğitimi

Bizim zamanımız kıymetli.  2 Aralık’ta Keyifli bir Zamanı üretken kullanma eğitimi gerçekleştirdik.  Siz de zamanınızın kıymetli olduğunu düşünüyor ve üretken bir şekilde kullanıp hayallerinize ve eğlenmeye zaman açmak istiyorsanız 6 Ocak 2021’de gerçekleştireceğimiz eğitimde bize katılabilirsiniz.

Detaylar ve Kayıt

Kendi İşinin Sahipleri İle Çay Konseptli Gelişim Programları

Her sabah çay içeriz, çünkü her sabah yeni bir ümit, yeni bir başlangıçtır, sonra da yeni bir heyecanla işimizin başına geçeriz.

DEĞİŞKEN DÜNYADA ÇEVİK İŞ GELİŞTİRME ve network oluşturarak birbirinden öğrenme kültürü geliştirme çalışmalarımız Aralık’ta da devam etti.

30 Aralık’ta yeni katılımcılara kapılarımızı açıyoruz:  ÇAY KOYUN YENİDEN BAŞLIYORUZ WEBINAR’ Kayıt ve Detaylar

Aralık’ta ÇAY PARTİSİ DEVAM programında grubumuzla içerik üretme konusunda konuştuk.  Birbirimize ödevler verdik.

BİZ BİZE 5 ÇAYI ile kapalı grup hedef odaklı mentorluk programları ile devam ettik.

Çevikleştirebildiklerimizden misiniz?

Bu ay Capital Dergisini almayı unutmayın, Artık her sektörde çevik olmak gerekiyor.  Değişim en standart gördüğünüz iş alanlarında bile etkin bir hal aldı. Bu ay Capital Dergisi’nin Tesis Yönetimi Özel Ekinde çevikliği yazdım.  İlginizi çekeceğini umuyorum.

Eğitimde Çeviklik Olur mu?

Harput Ajans’ın düzenlemekte olduğu Anadolu Bilişim Buluşmaları’nın bu ayki gündemi Öğrenme Ortamında Zihinsel Değişim ve Akıllı Teknolojiler.  Adaptasyon kabiliyeti yüksek yetişkinler olmakta zorlanıyorsak sorunun kaynağına inmek lazım.  Bütün eğitim hayatımız ezberlemek ve bir birimizle yarışmak üzerine gelişiyor.  Başarılı yetişkinler olmak için en büyük kazancımız öğrenmeyi öğrenmek, takımlar olarak iş yapabilmek ve mutlu olabilmek.  Okullar mutlu yetişkinler yetiştirmeye hizmet ediyor mu? Yine bir teknoloji buluşmasında insan olmayı konuşacağız.  12 Ocak 2021’de Anadolu Bilişim Buluşmaları Youtube Kanalından izleyebilirsiniz.

ARREDAMENTO MİMARLIK DERGİSİ OKURLARINA ÖZEL KAMPANYA

İnşaat Sektörü Profesyonelleri’ne özel hazırlanmış olan 18-22 Ocak 2021 Aralık tarihindeki 15 saatlik Uygulamalı Çevik Proje Yönetimi eğitimine Arredamento Mimarlık Dergisi okurları %20 indirimle katılıyor.

Detaylı bilgi

İZMİR -İMO-İNŞAAT SEKTÖRÜNDE ÇEVİK YÖNETİM WEBINARI

İnşaat Sektöründe çevik yönetime olan ilgi giderek artıyor.  İzmir İnşaat Mühendisleri Odasının daveti ile 23 Aralık’ta İNŞAAT SEKTÖRÜNDE ÇEVİK PROJE YÖNETİMİ’ni konuştuk.  İnşaat yönetimi sadece İnşaat mühendislerinin işi değil, diğer odalar ve disiplinler topyekûn proje başarısına odaklandığımızda gerçek israfı önlemiş olacağız. Webinar’ın video’unu aşağıdaki bağlantı üzerinden izleyebilirsiniz.

GALATA ROTARY KULÜBÜ-ÇEVİKLEŞTİREBİLDİKLERİMİZDEN MİSİNİZ?

7 Aralık’ta Galata Rotary Kulübü üyeleri ile buluştuk ve kurumsal çeviklikten bahsettik.

Tam bir kurumsal çeviklik için, iyi İş fikri, karlı iş modeli, çevik ilerleme ve çevik organizasyonel yapıdan ve çeviklik için bu bileşenlerin sürekli olarak değişitirilmesi ve geliştirilmesi gerektiğinden bahsettik.

AKILLI BELEDİYECİLİK KONGRESİ

belediyecilik1 Aralık 2020’de Harput Ajans’ın Kamu Bilişim Derneği ile birlikte düzenlediği Anadolu Bilişim Buluşmaları’nın bu ayki gündemi Akıllı Belediyecilik’ti. “Akıllı” terimi daha çok teknoloji ile eşleşmiş olsa da etkinlikte insan ve değerlerden çeviklikten takımlardan bahsetme olanağı buldum. Günlük hayatımızla bire bir ilgili olan çok enteresan ve faydalı bilgiler edinebileceğiniz etkinliğin video kaydına Anadolu Bilişim Buluşmaları Youtube Sayfasından erişebilirsiniz.

PMI OUTSPEED START-UP ZİRVESİ

PMI-Turkiye’nin Avrupa Birliği Desteği ile yürüttüğü “Startup Proje Yönetimi Standardının Geliştirilmesi” projesi kapsamındaki OUTSPEED START-UP Zirvesinde “Mentor Perspektifi ile Startup’lara Destek Olma” oturumda yer aldım. HYVE Fuarcılık ile YAPI FUARI’nda geliştirdiğimiz Start-up alanı YAPITECH-GARAGE ile sektörün dikkatini çekmek ve start-up’ların önünü açmak adına yaptığımız çalışmadan bahsettim.

İNŞAAT SEKTÖRÜNDE ÇEVİK PROJE YÖNETİMİ

Çevirim-içi ortamda ikinci eğitimi 11 Kasım’da gerçekleştirdik. Katılımcıların ilgisi çok güzeldi. Sizler de “İnşaat Sektörü Çevikleşmeli ama nasıl?” diyorsanız 9 Aralık akşamı gerçekleşecek olan WEBINAR’a katılabilirsiniz ve daha çevik olmanın yolunu hep beraber arayabiliriz.

Detaylı Bilgi

İNŞAAT TEDARİK DERGİSİ

İnşaat Tedarik Dergisi’nde “Buluttan Bile Nem Kapan İnşaat Sektöründe Çevik Yönetim” konusunda yazmaya başladım. Sektörde kriz üzerine kriz. Belki bazı şeylere artık farklı bakmanın, bildiğimiz yanlışları bırakmanın vakti gelmiştir.
Yazıyı okumak isteyenler için:
Buluttan Bile Nem Kapan İnşaat Sektöründe Çevik Yönetim
Ayrıca derginin zengin içeriğine ve WEB sitesindeki güncel haberlere www.insaattedarik.com.tr üzerinden ulaşabilirsiniz.

ÇAY PARTİSİ DEVAM - AKŞAM SOHBETİ

Geçmiş “Çay Koyun Yeniden Başlıyoruz İş Geliştirme” Programlarına katılmış olan girişimcilerle Kasım Ayı Çay Partimizi 30 Kasım akşamı gerçekleştirdik. Biraz ordan-burdan konuştuk, biraz da içerik üretmek ve WEB’de görünür olmak konusunda fikir alışverişinde bulunduk. Siz de isterseniz ÇAY KOYUN YENİDEN BAŞLIYORUZ programı konusunda bilgi alabilir bize katılabilirsiniz.

Uygulamalı Çevik Proje Yönetimi Eğitimi

Bir profesyonelin bir Akil Grubu olmalı onu yolda tutacak, yukarı taşıyacak, hiç beklemediğiniz sektörler hiç beklemediğiniz fikirler verebilir kapılar açabilir. 15 günde bir yaptığımız grup mentorluk ve bilgi alışverişi programımız devam ediyor.

Uygulamalı Çevik Proje Yönetimi Eğitimi

İnşaat Sektörü Profesyonelleri’ne özel hazırlanmış olan 14-18 Aralık tarihindeki 15 saatlik Uygulamalı Çevik Proje Yönetimi eğitimine Arredamento Mimarlık Dergisi okurları %20 indirimle katılıyor.

Detaylı Bilgi

Belediyecilikte Çevik Yaklaşımlar

belediyecilik1Aralık 2020’de Yeni Normalde Akıllı Belediyecilik Zirvesi’nde Belediyecilikte Çevik Yaklaşımları konuşacağız. Gelişen-öğrenen organizasyon olma, inovatif gelir modelleri, hizmetlerin önceliklendirilmesi, halkın memnuniyeti belediyeciliğin olmazsa olmazı.1 Aralık’ta Anadolu Bilişim Buluşmaları Youtube kanalından canlı olarak izleyebilirsiniz.

PMI-TR-Startup'lar için Proje Yönetimi Zirvesi

pmı-tr12 Kasım 2020’de PMI-TR’nin düzenlediği Startup’lar için Proje Yönetim Zirvesi’nde Mentor Perspektifinden Startup’lara destek olmak konusunu konuştuk. Bütün işletmelerin startup kadar çevik olması gereken günümüzde bütün işletmeler için önemli konular gündeme geldi.

DM ile Çay Partisi

22 Ekim akşamı geçmiş ÇAY KOYUN YENİDEN BAŞLIYORUZ programlarına katılan iş sahipleri ile bir araya geldik, hem tanıştık, hem hasret giderdik. Çay içtik sohbet ettik. Bu toplantımızda konumuz zaman yönetimi idi, çünkü hedeflerimize ulaşmak için hayatımızda alan açmamız gerekiyor. Çok farklı sektörlerden bakış açısı ile bildiklerimizi paylaştık, birbirimizden öğrendik, motive olduk. Gelecek ay başka bir konuda görüşmek üzere sözleşerek ayrıldık.

İnşaat Sektörü Firmaları İçin Çevik Proje Yönetimi Eğitimi

cevikHiç düşündünüz mü İnşaat Sektöründeki verimlilik kaybı geri kazanılsaydı; sektöre emek verenler ve müşteriler mutlu olsa idi ülkenin refahı nasıl artardı? Yazılım sektöründe filizlenen müşteri ve çalışan odaklı, değişimden fırsat yaratmayı merkezine alan ÇEVİK YÖNETİM YAKLAŞIMLARI giderek bütün sektörlere yayılıyor.  Siz de sektördeki mutsuzluktan şikayetçi iseniz, Türk İnşaat Sektörünün uluslararası rekabette yok olmamak için girmesi gereken bu dönüşümün öncülerinden olmak istiyorsanız 14 Ekim akşamı gerçekleşecek olan giriş eğitimine siz de katılın:  Detayları Gör Bilet al 

Kurum İçi Girişimci Geliştirme Programı

Kurumsal firmaların en büyük problemi, silo yapısı içinde iletişim zayıflığı, stratejinin tepeden belirlenmesi ve hiyerarşi nedeni ile hantal karar mekanizmaları.  Sanayi devriminin operasyonel mükemmeliyeti odaklayan, zaman-kalite-maliyet üçgenine sıkışan yönetim anlayışı bugün artık firmaların batmasına neden oluyor.  Birçok dünya devi kendi içinde bu sorunu aşmak ve liderliğini korumak için “start-up garajını” kurdu.  Siz de işletmenizin düşünen öğrenen ve çözüm üreten bir organizasyona dönüştürmek isterseniz KURUM İÇİ GİRİŞİMCİ GELİŞTİRME PROGRAMI‘nı inceleyebilirsiniz.

Çay Koyun Yeniden Başlıyoruz

Küçük ve Orta Ölçekli işletme sahiplerine yönelik ÇAY KOYUN YENİDEN BAŞLIYORUZ KAMPINI 3. Grupla tamamladık.

İşletme sahipleri ile değişimdeki potansiyeli keşfetmek ve değişimden fırsat yaratmak konusunda çalıştığımız 6 kişilik kamp hakkında detaylı bilgi ve katılımcı görüşleri için ÇAY KOYUN YENİDEN BAŞLIYORUZ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Biz Bize 5 Çayı

ÇAY KOYUN YENİDEN BAŞLIYORUZ programını tamamlayan ve oluşan sinerjik gelişim ortamın bitmesini istemeyen işletme sahiplerinin talebi ile BİZ BİZE 5 ÇAYI kapalı çalışma grubunu oluşturduk.  3 aylık döngüler olarak belirlenen programda 15 günde bir çevirimiçi veya fiziksel ortamda bir araya gelerek her işletme sahibinin hedefine ulaşması için çalışmalar yürüteceğiz. ÇAY KOYUN YENİDEN BAŞLIYORUZ programını tamamladıktan sonra sizler de arzu ederseniz bu programla işletmenizi geliştirmeye devam edebilirsiniz.

Pandemi, İşin ve İK'nın Geleceği

Kobi Aktüel Eylül 2020 sayısında Pandemi, işin ve İK’nın geleceğini yazdım. İlginizi çekeceğini düşünüyorum.

“İşe alımlarda sınırlar kalktı”

2000’li yıllardan beri, şirketleri dünyadaki değişimi fırsat olarak görmeye ve bu fırsatlardan faydalanacak şekilde organize olmaya yönlendiren çevik yönetim yaklaşımları yazılım sektörünün çok hızlı büyümesini ve büyüdükçe değişimi daha da hızlandırmasını sağladı.

   Devamını oku

Bursa MMO'da Çevik Proje Yönetimi Konuştuk

Bu yaz İnşaat Sektöründe Çevik Dönüşüm gündemimizde olmaya devam etti.  16 Eylül 2020’de Bursa Makine Mühendisleri Odası Daveti ile ÇEVİK PROJE YÖNETİM’i konuştuk.  Değişimden fırsatlar yaratabilmek için şirket organizasyonumuzun, takım yapımızın, iş yapış şeklimizin nasıl olması gerektiğini tartıştık.  İnşaat Sektöründe Çevik Dönüşüm projesi konusunda daha detaylı bilgiye

degisimmimari.com/sektorel-projeler/

sayfasından ulaşabilirsiniz.

UTTMD'de Tesislerde Çevik Yönetim Konuştuk

25 Temmuz Cumartesi günü UTTMD  bünyesinde “Tesislerin Süper Kahramanları” Teknik Tesis Müdürleri ve mühendisleri ile Çevik Yönetim Yaklaşımlarının tesis yönetiminde sağlayacağı katma değer üzerine konuştuk. WEBINAR’ın video kaydına degisimmimari.com/kanalim/ sayfasından ulaşabilirsiniz.

Anadolu Bilişim "Dijital" Buluşmaları-Çevik Yönetim

ANADOLU BİLİŞİM BULUŞMALARI ve KAMU BİLİŞİM DERNEĞİ ‘nin  düzenlemiş olduğu “İnşaat Sektörünün Geleceği ve Dijitalleşmenin Önemi” konulu zirvede Türk İnşaat Sektöründe Sektörün Geleceği oturumunda gündemlerden biri “Çevik Dönüşüm”dü.  Çevik yönetim anlayışı birçok sektörle beraber İnşaat sektöründe de yaygınlaşmaya devam ediyor.  İnşaat Sektöründe Çevik Dönüşüm konusundaki çalışmalara degisimmimari.com/sektorel-projeler/ sayfasından ulaşabilirsiniz.

Anadolu Bilişim "Dijital" Buluşmaları-ContechGarage

ANADOLU BİLİŞİM BULUŞMALARI ve KAMU BİLİŞİM DERNEĞİ ‘nin  düzenlemiş olduğu “İnşaat Sektörünün Geleceği ve Dijitalleşmenin Önemi” konulu zirvede Türk İnşaat Sektöründe #Startup‘ların yaratacağı sıçramayı konuştuk.

İnşaat Sektörü henüz 2008 global krizini atlatamamış ve tüm sektörler arasında emek verimliliği en düşük sektörken ve iç piyasalarda sürekli krizlerle boğuşurken şimdi bir de #pandemi ile uğraşılıyor. Amerika’da ise İnşaat Sektörü #startup‘larına yatırım kat be kat artıyor, Avrupa’da sektör devleri inşaat sektörü start-up’larına “eksik parça sensin” sloganı ile yarışma açıyor.  Türk İnşaat Sektöründe de  #eksikparça #startuplar’la sektörün nasıl sıçrama yaratacağını konuştuk. İnşaat Sektörü Start-up’larını ve dolayısı ile İnşaat Sektörünü geliştirmeye yönelik çalışmalara degisimmimari.com/sektorel-projeler/ sayfasından ulaşabilirsiniz.

Çay Koyun Yeniden Başlıyoruz

ÇAY KOYUN YENİDEN BAŞLIYORUZ’da çok farklı sektörlerden ve segmentlerden katılımcılarla 3.kez çayları demledik. Ve final sunumları ile 2 Eylül Çarşamba günü tamamladık.
Siz müşterinizin değişen taleplerine veya fark ettiğiniz ihtiyaçlarına göre en son ne zaman ürün veya hizmetinizde değişiklik yaptınız? Bu konuda çalışmak ve 4. ÇAY KOYUN YENİDEN BAŞLIYORUZ grubuna dahil olmak isterseniz erken kayıt avantajları ile kaydolabilirsiniz.

Programı İnceleyin

Agile Kanban İstanbul’un Podcast Konuğu oldum

Temmuz ayında Agile Kanban İstanbul’un podcast konuğu oldum. İnşaat ve diğer geleneksel sektörlerde çevikliği konuştuk. Sevgili Altuğ Bilgin Altıntaş ile keyifli sohbetimizin dinleyenlere ilhan vermesini diliyorum.

Dinleyin

Amacım: Kafanızın İçine Köpek Balığı Atmak

14 Haziran 2020’de “Çay Koyun Yeniden Başlıyoruz” teması ile JCI Maltepe üyeleri ile birlikte idik.  Çaylar bu sefer işletmeler için değil kişisel değişim, kariyer yolculuğu ve gelecek tasarımı için demlendi.  Çalışmanın tarih boyunca anlam ve öneminden bahsettik.  Antik Roma’da askerlik ve tarım dışındaki işler “kölelere özgü aşağılık iş” olarak tanımlanmış, ünlü düşünür Cicero “Her kim ki emeğini para karşılığında verirse, kendini satmış ve köle durumuna düşmüş olur.” demişti.

ÇAY KOYUN YENİDEN BAŞLIYORUZ-3. GRUP 1 TEMMUZ’DA BAŞLIYOR

İşletme sahipleri ve üst yöneticiler için 3. çayımızı 1 Temmuz’da demliyoruz. Toplam 10 seans süren iş geliştirme programı; eğitim, birbirinden öğrenme, networking ve işletmelerin kendi iş süreçlerini irdeleme faaliyetlerinden oluşuyor ve her işletme mutlaka kısa dönemde hayata geçirecek bir hedefle programı tamamlıyor. Program hakkında detaylı bilgi ve katılımcı görüşlerine eğitim sayfasından ulaşabilirsiniz.

Eğitim Sayfasına Git

Değişim Mimarı ile Değişime Yön Verenlere Katılın

Prensip olarak ayda sadece bir kere toplu e-posta ile sizlere ulaştırıyorum. Bu arada hızlı gelişen seminerler, toplantılar, projeler veya aylık bülten’e geçmeyen gelişmeler olabiliyor. Bu gelişmelere dahil olmak isterseniz paylaşımlarımı linkedin, instagram, twitter, facebook ve youtube hesaplarımdan takip edebilirsiniz.

Ayrıca bugüne kadar eğitimler, seminerler ve dönüşüm projeleri vesilesi ile birçok değerli iş sahibi ile temasım oldu. Giderek bireyselleştiğimiz bu dünyada birlikte ve birbirimizden öğrenecek çok şeyimiz var. O nedenle teması korumak amacı ile linkedin’de birbirimizden öğreneceğimiz bir “Değişim Mimarı ile Değişime Yön Verenler” adında grup oluşturdum. Hayalim; ayda birkaç kez profesyonel yönetim yaklaşımları ve konularla ilgili olarak birlikte paylaşımlar yapmak. Benden çok sizlerin sahneyi alıp bildiklerini webinar ortamında bizlerle paylaşmasını umuyorum. Bu gruba katılmak için benimle yolu bir şekilde kesişmiş olmak, bildiğini paylaşmayı ve öğrenmeyi sevmek yeterli.

Gruba Katıl

DDIG01 OLP – Değişken Dünyada Çevik İş Geliştirme ve İnovasyon

Genel katılıma açık ÇAY KOYUN YENİDEN BAŞLIYORUZ webinar’ını 6. kez gerçekleştirdik. Pandemi kampanyası dahilinde son kez ücretsiz olarak gerçekleşen webinar katılımcılar tarafından en çok faydalı, ilham verici ve verimli bulundu. Kafa açıcı, zihin açıcı, ufuk açıcı diyenler de oldu.

1 Temmuz- 31 Temmuz arasında 10 kişilik 3. Çalışma grubu ile Değişken Dünyada Çevik İş Geliştirme ve İnovasyon çalışma programına başlıyoruz. Programla ilgili detayları görmek, çalışma grubumuzdaki sınırlı kontenjanda yer almak için bağlantı üzerinden web sitesi eğitim sayfasına ulaşabilirsiniz, erken kayıt avantajları için iletişime geçiniz.

Eğitim Detayları ve Kayıt

Bir sonraki genel katılıma açık ÇAY KOYUN YENİDEN BAŞLIYORUZ webinar’ı 17 Haziran’da saat 18:15’te gerçekleşecek. 10 Haziran’a kadar erken kayıt avantajları ile sembolik bir tutar ödeyerek kaydolabilirsiniz.

Webinar Detayları ve Kayıt

DDPY02-OLP İnşaat Projeleri BIM Süreçlerinde Çevik Proje Yönetimi Eğitimi

Yeni dünya düzeni iş birlikleri ve iş ortaklıklarına dayanacak. Bu bağlama uygun olarak DDPY02-OLP İNŞAAT PROJELERİ BIM SÜREÇLERİNDE ÇEVİK PROJE YÖNETİMİ EĞİTİMİ’ni BIMMADE ACADEMY bünyesinde birlikte düzenliyoruz. Tüm dünyada inşaat ve diğer geleneksel sektörlerde çevik proje yönetimi kültürü giderek yaygınlaşıyor. Pandemi sonrası çevik proje yönetimi anlayışı çok daha büyük önem kazanmış olacak.. Pandemi sürecini avantajlı eğitim paketleri ile değerlendirip bu süreci farklı yetkinlikler elde ederek geçirmek isteyen İnşaat Profeysonelleri bu eğitime katılabilirler.

Eğitim Detayları ve Kayıt

ÇAY KOYUN YENİDEN BAŞLIYORUZ 2. Grup

ÇAY KOYUN YENİDEN BAŞLIYORUZ 2. Grup çalışma programını tamamladık. Farklı sektörlerden ve deneyim düzeylerinden gelen katılımcılar deneyimlerini birbirleri ile paylaştılar ve iş modellerini geliştirmeleri konusunda birbirlerine destek oldular hatta iş birlikleri kurdular. Katılımcıların 10 günlük çalışma programı deneyimlerini kendi seslerinden dinleyin.

Devamı Videoda

ENTEGRE TESİS YÖNETİMİ ZİRVESİNİ ÇEVİRİM İÇİ ORTAMDA GERÇEKLEŞTİRDİK

İçinde bulunduğumuz süreç yaşadığımız mekanların bakımı ve işletmesinin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gösterdi. Tesis yönetim şirketleri sayesinde hayatımız aksamadan evlerimizde kalabildik ve şimdi işletmelere geri dönebiliyoruz.  7 Mayıs’ta Akademik Kurulunda yer aldığımı TRKTYD Kentsel Tesis Yönetimi Derneğinin birinci yılını, Pandemi sürecinin sağladığı sınırsızlık olanağı ile çevirim-içi ortamda kutladık. Yurdun dört bir tarafından ve yurt dışından misafirlerimiz vardı.

Çok değerli konuşmacı ve eğitmen arkadaşlarla; iş güvenliği, ekonomi, yasal düzenlemeler, sağlıkla ilgili tedbirler, çeviklik konularında tadımlık kıvamda sohbetler yaptık. Sonuçta hepimiz tesislerde yaşıyoruz ve tesislerin yönetim şekli bir şekilde bizlere dokunuyor.

Patrona Kahve Molası

Bir ormanda iki kişi ağaç kesiyormuş. Birinci adam sabahları erkenden kalkıyor, ağaç kesmeye başlıyormuş, bir ağaç devrilirken hemen diğerine geçiyormuş. Gün boyu ne dinleniyor ne öğle yemeği için kendine vakit ayırıyormuş. Akşamları da arkadaşından birkaç saat sonra ağaç kesmeyi bırakıyormuş. İkinci adam ise arada bir dinleniyor ve hava kararmaya başladığında eve dönüyormuş.

Devamını Oku

PAYDAŞLARIMIZLA BİREBİR

İNŞAAT SEKTÖRÜNDE ÇEVİK DÖNÜŞÜM’ü konuşacağımız ve İNŞAAT STARTUP’larının oyunu nasıl değiştireceğini görme fırsatı bulacağımız 43. YAPI FUARI 24-28 Ağustos 2020’ye ertelendi. Son gelişmeler ne kadar önemli bir konuya temas ettiğimizi gösterdi; inşaat sektörünün çevikleşmesi gerektiği ve sektörün startupların problem çözme hatta problemi ortadan kaldırma bakış açısına ne kadar çok ihtiyacı olduğu açık bir şekilde kendini gösterdi.

Fuar tarihi gelene kadar çevirim-içi ortamlarda Yapı Sektörü’nün krizleri nasıl aşacağını, nasıl çevikleşebileceğini ve dünyada rekabet üstünlüğünü koruyabileceğini konuşmaya devam ediyoruz. 30 Nisan 2020 saat 21:00’de @yapiturkeybuild instagram hesabında canlı yayında HYVE Group İçerik ve Etkinlik Yönetici Sevgili Zeynep Gülşen’le bir sohbet gerçekleştirdik. Fuar tarihine kadar çalışmalarımız devam edecek. Sosyal medya hesaplarımızdan takipte kalabilirsiniz.

İzleyin

ÇAY KOYUN YENİDEN BAŞLIYORUZ

DEĞİŞKEN DÜNYADA ÇEVİK İŞ GELİŞTİRME VE İNOVASYON online eğitiminin pandemi kampanyası Mayıs sonu İtibarı ile sona eriyor.

Kampanya dahilinde 5 ücretsiz webinar ve 2 kampanyalı kapalı grup eğitimi gerçekleştirdik. Eğitimin 1. Dersi olan “ÇAY KOYUN YENİDEN BAŞLIYORUZ” webinarı 21 Mayıs saat 18:15’te 6. ve son kez ücretsiz olarak gerçekleşecek. Webinar sonrası 10 kişilik kapalı grup olarak devam edecek olan 3. Grupla eğitimi 10 Haziran-10 Temmuz arasında tamamlanacak. Eğitim ve kampanya hakkında detaylı bilgi ve katılımcı görüşlerine Eğitim sayfasından ulaşabilirsiniz.

Detaylar ve Kayıt

DEĞİŞKEN DÜNYADA ÇEVİK İŞ GELİŞTİRME VE İNOVASYON WEBINARI

DEĞİŞKEN DÜNYADA ÇEVİK İŞ GELİŞTİRME VE İNOVASYON eğitim programına çevirimiçi ortamda “ÇAY KOYUN YENİDEN BAŞLIYORUZ” teması ile başladık. 2 günlük salon eğitimini 10 interaktif seansa bölerek ilk grup eğitimini tamamladık. Sunum, tartışma, mentorluk ve yaratıcı düşünmeyi tetikleyen tekniklerin iç içe geçtiği programa, pandemi dönemini bir koza dönemi olarak değerlendirmek isteyen farklı sektörlerden iş sahipleri ve adayları katıldı. Daha önce tanışmayan ve birbirleri ile çevirimiçi ortamda kaynaşan katılımcıların hedeflerine giden yolda birbirlerine destek olmaları, pandemi sonrası yüz yüze kahve içerek işleri ile ilgili atacakları adımları anlatmak üzere sözleşmeleri benim için de çok hoş bir gelişme oldu. 10 seanslık program sonucu kazançlarını ve yaşadıkları değişimi kendi seslerinden dinlemek için eğitim sayfasının ziyaret edebilirsiniz.

Program Detayları ve Katılımcı Görüşleri

DEĞİŞKEN DÜNYADA ÇEVİK İŞ GELİŞTİRME VE İNOVASYON WEBINARI

Sınırlandıkça sınırlarımız genişliyor.

DEĞİŞKEN DÜNYADA ÇEVİK İŞ GELİŞTİRME webinar’larına devam ediyoruz.

Değişime adaptasyon yani çevik olmak bugünlerin en önemli konusu. Tüm dünyanın içinde bulunduğu sıkıntılı pandemi dönemi bittiğinde hiçbir şey eski haline dönmeyecek. Birçok iş modeli karlılığını yitirip gündem dışı kalırken birçok yeni ve karlı iş fikri ve modeli ortaya çıkacak, işletmeniz için yeni iş alanları oluşacak.

10 günde 20 saatlik “Değişken Dünyada Çevik İş Geliştirme ve İnovasyon” workshop pakedinin 1. dersi niteliği taşıyan WEBINAR’da inovatif perspektiften bütünsel bakarak yeni iş fırsatları geliştirme konusunu işleyeceğiz.

Değişim ve İnovasyon odaklı olarak iş fikrinin geliştirilmesi ve hayata geçirilmesi sürecinin bütünsel olarak işleneceği ve

14 Nisan 2020 19:30-21:00,
16 Nisan 2020 10:00-11:30 ve
20 Nisan 2020 16:00-17:30’da

tarihlerinde tekrarlanacak olan ücretsiz webinar’lara DEĞİŞİM MİMARI EĞİTİMLERİ sayfası üzerinden kaydolabilirsiniz.

Her WEBINAR’da 1 kişiye 2., 3. ve 4. dersler için ücretsiz katılım hediye edilecektir.

Eğitim Detayları

#EVDEKAL #EVDEÇALIŞ GÜNLERİNDE SÖZLEŞMELERİ #TÜKÜRMEDENİMZALA

Her şeyde bir hayır vardır. #Evdekal günlerimde yine yolum Hollanda’ya düştü; www.imzayeri.com‘un kurucusu Özge Öksüztepe ile tekrar online mentorluk görüşmeleri yapma fırsatı bulduk. www.imzayeri.com sözleşme, resmi rapor vs. gibi evrakları dijital ortamda e-imzanızla el değmeden imzalamanızı, bulut teknolojisi ile güvenli bir şekilde saklamanızı ve her yerden erişmenizi sağlıyor. Daha önceki görüşmelerimizde hiç konuşmadığımız bir “değer önerisi” vardı gündemimizde, “hijyen”. Biz hep basılı evrağın imza sürecinde zaman kayıpları, kargo ve kağıt masraflarından ve www.imzayeri.com‘un bu konuda sağladığı katma değerden bahsediyorduk, oysa düşünsenize bir sözleşmeyi 4 kişi imzalasa tükürükle ıslanan parmaklar sağ alt köşede sayfa çevirirken nasıl bir risk oluşturur. Bence evrakları #tükürmedenimzala zamanı geldi hem de evden hiç çıkmadan.

Siz de startup mentorluğu alarak bu günleri daha verimli geçirebilirsiniz.

Bilgi Al

#EVDEKAL #EVDEÇALIŞ GÜNLERİNDE “PATRONA KAHVE MOLASI”

Eğitimde değişen koşullara adaptasyon ve yeni ihtiyaçlara odaklanma zamanı. Pandemi günleri bittiğinde hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. www.seningeleceğin.com.tr yurt dışı eğitim danışmanlık patronu Banu Alptekin ile kahve molası seanslarımızda yeni dünyanın eğitim modelleri ve ihtiyaçları üzerine çalışmaya başladık, yakında sonuçlarını görürsünüz. Çevik olmak için illa büyük veya teknoloji şirketi olmak gerekmez. Değişen müşteri ihtiyaçlarına adapte olup cevap verebilmek gerek. Bazen günlük telaşlardan kurtulup değişen müşteri ihtiyaçlarını görmek için PATRONA KAHVE MOLASI gerekir. Biz mola vermesek de zaman bizi kahve molasına mecbur tutabilir.

Bilgi Al

İNŞAAT STARTUP’LARI İÇİN PROJE ÜRETMEYE DEVAM

Pandemi nedeni ile Yapı Fuarı 24-28 Ağustos 2020’ye ertelendi. Bu süreç içinde startup firmalar seçmelere katılmak için benimle irtibata geçmeye devam edebilirler. Ayrıca COVIT-19 günleri bittiğinde yürürlüğe girmek üzere başka kapsamlı sektörel proje hazırlıklarımız devam ediyor.

Startup’larla hep birlikte bu sektöre büyük atılım sağlayacağız. İletişimde kalın.

ÇEVİK DÖNÜŞÜM YAPI FUARINDA

Avrupa İşletmeler Ağı fonları kapsamında KOSGEB bünyesinde KOBİ’lerle kendi iş kolları ve hedef pazarları ile ilgili olarak çevik girişimcilik araçları ile iş modeli tasarımı atölye çalışması gerçekleştirdik. Bekledikleri klasik ihracat eğitimi kavramlarının dışında bir çalışma ile karşılaşan katılımcılar önce biraz şaşırmış olsalar da yeni fikirler geliştirmiş ve farklı bir bakış açısı kazanmış olarak eğitimden ayrıldılar, hatta bir kısmı daha eğitim sona ermeden 24-25 Mart’ta yine aynı proje kapsamında düzenlemeyi planladığımız “İhracat Kapasitesini Artırmaya Yönelik Çevik Proje Yönetimi” eğitimine kayıtlarını yaptırmayı da ihmal etmediler.

Eğitimlerimizin kapasitesi 20 kişi ile sınırlı olduğu için eğitimleri een-istanbul.org linkinden takip edebilirsiniz.

 

Eğitimler

ÇEVİK DÖNÜŞÜM YAPI FUARINDA

18-22 Nisan 2020 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 43. kez düzenlenmesi planlanan Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul, tüm dünyada olağan üstü duruma sebep olan COVID19 salgını nedeni ile düzenleyici kurum HYVE fuarcılık tarafından 24-28 Ağustos 2020 tarihine ertelenmiştir.

Yeni fuar tarihine kadar Değişim Mimarı İnovatif Yönetim Danışmanlığı bünyesinde İnşaat Sektörü’nü yeni teknoloji ve girişim ruhu ile değiştirecek startup’larla buluşturmak için projelerimiz devam ediyor. O nedenle henüz tarafıma ulaşmamış sektör girişimcileri lütfen bana ulaşın. Daha önce görüşmüş olduğumuz girişimciler lütfen irtibatta kalmaya devam edin. Sektörü hep birlikte değiştireceğiz.

Bu durum sektördsektördedönüşümün ne kadar acil olduğunu bir kez daha göstermiştir. Çevik dönüşümün firmanıza kazandıracakları ve nasıl olabileceği ilginizi çekiyorsa etkinlik ve paylaşımlar için takipte kalın.

Detaylar ve Kayıt

İNŞAAT STARTUPLARI İLE YAPI FUARI’NDAYIZ

18-22 Nisan 2020 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 43. kez düzenlenmesi planlanan Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul, tüm dünyada olağan üstü duruma sebep olan COVID19 salgını nedeni ile düzenleyici kurum HYVE fuarcılık tarafından 24-28 Ağustos 2020 tarihine ertelenmiştir.

Yeni fuar tarihine kadar Değişim Mimarı İnovatif Yönetim Danışmanlığı bünyesinde İnşaat Sektörü’nü yeni teknoloji ve girişim ruhu ile değiştirecek startup’larla buluşturmak için projelerimiz devam ediyor. O nedenle henüz tarafıma ulaşmamış sektör girişimcileri lütfen bana ulaşın. Daha önce görüşmüş olduğumuz girişimciler lütfen irtibatta kalmaya devam edin. Sektörü hep birlikte değiştireceğiz.

Bu durum sektörde dönüşümün ne kadar acil olduğunu bir kez daha göstermiştir. Çevik dönüşümün firmanıza kazandıracakları ve nasıl olabileceği ilginizi çekiyorsa etkinlik ve paylaşımlar için takipte kalın.

Detaylar ve Kayıt

ÇEVİK DÖNÜŞÜM YAPI FUARINDA

Bu sene Yapı Fuarı’nda farklı rollerde çok değerli konuşmacılarla fikir aşamasından uygulama aşamasına kadar İnşaat Projelerinde Çevikliği konuşacağız. Moderatörlüğünü yürüttüğüm “Yapı Sektöründe Sürdürülebilir Büyümenin Sırrı: Çevik Dönüşüm” panelin müteahhitlik segmenti misafirimiz PETKİM Petrokimya Holding İnşaat Proje Yöneticisi Kadir Tolga Erpınar; kendi binalarını yapan müteahhit gözü ile tasarımdan uygulama ve kullanım aşamasına kadar çevik bakış açısı ve en yaygın olarak kullanılan SCRUM pratiklerinin sağladığı katma değeri bizlerle paylaşacak.

Panelimize inşaat tasarım gruplarını temsilen SİGMA Mühendislik’ten Tasarım Departmanı Yöneticisi İlhan Ergüney deneyimlerini bizlerle paylaşacak. SİGMA mühendisliğin sektördeki alışılagelmiş tasarım firmalarından farkı bina tasarımı için gereken bütün tasarım gruplarını bir çatı altına toplamış olması. Bu yapının çeviklik konusundaki katkısını konuşacağız. Sektördeki değişime bizimle birlikte yön vermek için sizleri 20 Nisan Pazartesi günü YAPI FUARI’na panelimize davet ediyoruz.

Detaylar ve Kayıt

İNŞAAT STARTUPLARI İLE YAPI FUARI’NDAYIZ

Start-up olmak zor, hele inşaat sektöründe startup olmak çok daha zor. Farklı kuluçka merkezlerinde sektöre değer katmak adına çaba gösteren İnşaat sektörüne teknoloji geliştiren Start-up’ları Yapı Fuarında YAPI TECH GARAGE’da sektörle buluşturuyoruz. Ücretsiz tanıtım olanağı sağlayacağımız firmaların eleme turunu mart ayı başında gerçekleştireceğiz. Girişimci bakış açısı ile problemleri çözmek değil ortadan kaldırmak için kafa yoran firmaları daha yakından tanımak için heyecan içindeyiz.

Eğer sizlerin de bu GARAGE alanında yer alması gerektiğini düşündüğünüz sektöre fark yarattıracak teknoloji geliştiren bir firmanız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sektörü hep birlikte değiştirebiliriz.

Sektördeki değişime bizimle birlikte yön vermek isteyenlerle YAPITECH GARAGE ‘da buluşuyoruz.

Detaylar ve Kayıt

İnşaat Proje Yönetimi’nin Geleceğini Konuşuyoruz

İstanbul Proje Yönetim Derneği (www.ipyd.org ) gönüllü ekibi bu sene 17 Eylül’de 21. Dinamikler Uluslararası Proje Yönetim Kongresini düzenliyor. 4 yıldır da bu gönüllü çalışmanın sektörel kırılımı olarak İnşaat Zirvesi düzenlemeye devam ediyoruz.

2018’de 2. Zirvede temamız “İnşaat Sektöründe Çevik Dönüşüm” dü ve Yapı Merkezi, Metal Yapı ve MUUM Mimarlık ekipleri ile Türk inşaat sektöründe ilk Çevik Yönetim-SCRUM deneyimini geliştirmiştik. 2018’de ev sahibi olduğum İnşaat Zirvesi’ne bu sene 17 Nisan’da misafirim. Moderatörlüğünü yürüttüğüm “İnşaat Proje Yönetiminin Geleceği” başlıklı panelde sektörün önemli paydaşları ile birlikte İnşaat Proje Yönetiminin geleceğini konuşacağız. Detaylı bilgi ve kayıt için www.dinamikleri.org u ziyaret edebilirsiniz.
Sektörlerin birbirlerinden öğreneceği çok şey var bence vaktinizi ve bütçenizi ayarlayabiliyorsanız 16-17 Nisan’da hem kongreye hem de zirveye katılın. Gönüllü ekibimiz çok büyük emek vererek sizler için çok güzel bir içerik hazırladılar.

KOSGEB’DE ÇEVİK PROJE YÖNETİMİ EĞİTİMİ

Yurt dışında ürün satabilmek için ve bu pazarlarda kalıcı olabilmek için geliştirme süreçlerinin yanı sıra ürünü gerçekleştirme süreçlerinde de çevikleşmek, çevik organizasyonlara dönüşmek gerekiyor. Son 20 yılda yazılım sektörünün atılım yapma kabiliyeti arkasında yatan çevik dönüşümün prensiplerini organizasyonlarınıza uyarlayarak ekiplerinizin düşünen ve gelişen takımlara dönüşmelerini sağlayabilirsiniz. Dünyada da bu dönüşüm birçok farklı sektörde yayılıyor. Düşünen ve gelişen takım odaklı çevik organizasyonlara dönüşmek, üretkenliğimizi ve inovasyon kabiliyetimizi artırmak amacı ile 24-25 Mart’ta KOSGEB İMES Anadolu Yakası yerleşkesinde İHRACAT KAPASİTESİNİ ARTIRMAYA YÖNELİK ÇEVİK PROJE YÖNETİMİ eğitimi düzenliyoruz.
Detaylar ve Kayıt

KOSGEB’DE ÇEVİK İŞ GELİŞTİRME EĞİTİMİ

Globalleşen ticaret hayatında, riskleri dengeli yönetebilmek için farklı pazarlarda yer almamız gerekiyor. İhracat birçok firmanın hedefi ancak bunun her sektöre ve bölgeye hitap eden hap çözümü yok. Bir tek temel prensip var, araştıran, değerlendiren ve buna bağlı olarak karar veren bir organizasyona dönüşmek. Avrupa İşletmeler Ağı fonları kapsamında KOSGEB bünyesinde KOBİ’lerle uygulamalı olarak kendi iş kolları ve hedef pazarları ile ilgili çalışmalar yürütecekleri atölye çalışmasında çevik girişimcilik araçlarından faydalanarak iş modeli tasarımı sürecini gerçekleştireceğiz.
KOSGEB bünyesinde ihracat kapasitesini artırmaya yönelik olarak ÇEVİK İŞ GELİŞTİRME eğitiminin kapasitesi hızlı doldu. Bundan sonra düzenlenecek eğitimleri takip etmek için içeriğe bir göz atabilirsiniz.

Detaylar ve Kayıt

Laf Çakmak Geri Bildirim Değildir - Mart Ayı Blog Yazısı

ÇEVİK YÖNETİM BAŞARISININ SIRRI -03

Çevik Yönetim yaklaşımlarının şeffaflık ve işleri önceliklendirme yolu ile işimize nasıl değer kattığını daha önce yazmıştım. Bu ay bir şekilde hep geri bildirim önüme geldi. Sanki evren bana geri bildirim veriyordu “bu konuyu ihmal ettin bunun sırası geldi” diye.
Devamını Oku

İnşaat Sektöründe Çevik Dönüşüm - Yapı Fuarı ile Büyüyor

Değişken koşullara adaptasyon ve sürdürülebilir başarı temellerine oturan çevik yönetim yaklaşımları dünya genelinde inşaat sektörü de dahil olmak üzere yaygınlaşıyor ve firmalar rekabet üstünlüğü kazanmak için, dönüştürüyor. Ülkemizde de inşaat sektöründe tasarımcı ve uygulamacı gruplarda başarılı örnekleri olan çevik yönetim yaklaşımlarını, YAPI SEKTÖRÜ SÜRDÜRÜLEBİLİR BÜYÜMENİN SIRRI “ÇEVİK DÖNÜŞÜMÜ” KONUŞUYOR paneli ile YAPI FUARI’na taşıyoruz. Değişimin dışında kalmamak için sizleri panelimizi izlemeye davet ediyoruz.

Detaylar ve Kayıt

YAPITECH GARAGE ile Sektörün İş Yapış Şeklini Kökten Değiştiriyoruz

Son 15-20 yılda girişimci bakış açısı ve büyük veriye dayalı çalışmalar birçok sektörde iş yapış şeklini kökten değiştirdi. İnşaat sektörü bu gelişmelerden en az faydalanan sektörlerden biri, bu nedenle iş yapış şekli halen büyük ölçüde geleneksel temellere dayanıyor ve inovasyon için büyük potansiyel barındırıyor. Yapı Fuarı ile ortak projemiz YAPITECH GARAGE sektörün STARTUP’larını (tekno-girişimlerini) İnşaat sektörü ile buluşturuyor. Birbirinden inovatif STARTUP’ların tasarım aşamasından bina teslim aşamasına kadar farklı olanaklar sunduğu teknolojilerle tanışmak için sizleri YAPITECH GARAGE alanını ziyarete bekliyoruz.

Detaylar ve Kayıt

Şirketlerin Dönüşüm Projelerindeki Tercihlerini Yazdım

01.02.2020’de Hacettepe Teknopark- Ankara’da İZGE Yazılım Eğitim Danışmanlık firması ekibi ile bir araya geldik ve PMI yönetim yaklaşımı ile Çevik (AGILE) bakış açısı ve SCRUM yaklaşımlarını değerlendirdik. Proje Yönetimi konusunda en eski ve en geniş uluslararası gönüllü ağına ve en yaygın kullanıma sahip PMI metodolojisinin nasıl “Bir Gün Her İşletme Çevik Olacak” kuralına uyarak çevikleşmekte olduğunu konuştuk.

ST Endüstri Radyo’da “HAYATTA KALMAK VE ÇEVİKLİK Üzerine Konuştuk

ST Endüstri Radyo’da Hakan Ö. Gider ile “HAYATTA KALMAK VE ÇEVİKLİK” üzerine konuştuk.  Podcast’a aşağıdaki bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Programı Dinleyin

Hem Yönetim Hem de Takım Değişime Açık Olmalı - Platin Dergisi- Ocak Sayısı

Platin Dergisi Ocak sayısında “Her Sektör için Uçtan Uca Çevik Dönüşüm” konusunu değerlendirdim.

Çevik yönetim, iş yapış şekillerinde neleri değiştiriyor ve işletmelere ne gibi özellikler kazandırıyor?

Yazının Tamamı

Kentsel Tesis Yönetimi Derneği Akademik Komisyonu Olarak Toplandık

Kuruluşunun ardından hızlı bir şekilde zirve düzenleyerek sektördeki ihtiyaçlar üzerine çalışmaya başlayan derneğin Akademik Komisyonu olarak ilk toplantımızı gerçekleştirdik.

İnceleyin

Şirketlerin Dönüşüm Projelerindeki Tercihlerini Yazdım

Bu iki yemeği aynı iştahla yer misiniz?  Ya da aynı parayı verip satın alır mısınız? Peki konu şirketlerinizdeki dönüşüm projeleri olduğunda neden tercihinizi 2. tabaktan yana kullanıyorsunuz? Daha pahalıya malolmasına ve daha zahmetli olmasına rağmen neden çoğu şirketin elinde 2. Tabak var?

Kocaeli Üniversitesi Mümarlık Fakültesi Öğrencileriyle Buluştuk

Bugün sevgili Ruveyda Komurlu, Ph.D. Hocanın davetlisi olarak Kocaeli Üniversitesi Mimarlık Fakultesi 3. sınıf ve yüksek lisans öğrencileri ile #çevikprojeyönetimi #inşaatsektöründeçevikdönüşüm konuştuk. Geleceğimiz gençlerin elinde ve ben onlara çok güveniyorum. Esnek olun öğrenmeyi öğrenin gerisi geçici. Bir de takım olmayı öğrenin.

İNG İnovasyon Merkezi'nde Startuplar için Çevik Proje Yönetimi'ni Konuştuk

İNG İnovasyon Merkezi’nde çok keyifli bir Startup’lar için Çevik Proje Yönetimi atölye çalışması gerçekleştirdik.

Kendi girişimini kurmayı planlayan veya girişimlerde farklı pozisyonlarda görev yapan profesyonellerden oluşan katılımcı kitlesi çevik takımlar kurarak yaratıcı etkinliklerde yer aldılar ve #çevikleştirebildiklerimizden oldular.

1. Uluslar Arası Tesis Yönetimi Zirvesi'nde ÇEVİK İŞ MODELLERİ

30 Kasım-1 Aralık 2019 tarihinde Kentsel Tesis Yönetim Derneği bünyesinde 1. Uluslararası Tesis Yönetim Zirvesi gerçekleşti.

Giderek büyüyen ve eskiyen tesislerde yaşadığımız düşünüldüğünde geleceğin gelişen sektörlerinden biri olduğu görünüyor. Sektörün tüm paydaşlarına yönelik olarak düzenlenen zirvede farklı bakış açıları ile sektörün sorunları değerlendirildi. Stratejiler çizildi. Çevik İş Modelleri konuşuldu.

ABD'de İnşaat Sektörü Çevikleşiyor

İPYD – İstanbul Proje Yönetim Derneği İnşaat ilgi grubu bünyesinde dün akşam sevgili Baris Lostuvali, DBIA™, LEED AP misafirimizdi.

Bize yalın inşaat yönetiminin Amerika’da nasıl yaygınlaştığını, artık çeviklik ve yıkıcı inovasyon düzeyine geldiğini ve inşaat startup larına yapılan yatırımın ne kadar arttığını anlattı.

Düşünce yapısı olarak aynı noktada olduğumuzu görmek çok güzeldi ancak bu fikrin tabana yayılması için çok yolumuz var. İnşaat sektörünü hep beraber çevikleştireceğiz.

#İNŞAATSEKTÖRÜNDEÇEVİKDÖNÜŞÜMBAŞLADI

Tesis Yönetiminde Çevik İş Modellerinin Vakti Geldi

1. Uluslararası Tesis Yönetimi Zirvesi’nde “Çevik İş Modelleri” ni konuşacağız. Sizce de vakti gelmedi mi?

Dünyanın en büyük şirketlerinin mülk sahipleri değil hizmetle değer üretenler olduklarını görüyoruz. O nedenle, zirvede mülk sahiplerinden çok daha büyük potansiyele sahip olan tesis yönetim şirketlerinin önündeki potansiyeli ve lider olma yolundaki düşünce yapısını konuşacağız.

Detaylar ve Kayıt

2019 - 2020 Eğitim Programı Hazır

DEĞİŞKEN DÜNYADA İŞ GELİŞTİRME ve DEĞİŞKEN DÜNYADA PROJE YÖNETİMİ temaları altında tasarladığım eğitimleri, sektör ve ölçeklere göre genel katılıma açık olarak düzenledim.

Kurumsal olarak değişimdeki fırsatları gören bir organizasyona dönüşmek için kendi kurumunuza özel eğitimler için özel talepte bulunabilirsiniz.

Detaylar ve Kayıt

Bu İnşaat Sektörüne Ürün Geliştiren Start-Up'lara Bir Çağrıdır

Gün geçmiyor ki, Start-up bakış açısının ezberbozan çözümler sunarak sektörlerin dinamiklerini değiştirdiğini duymayalım. Oysaki inşaat ve gayrimenkul sektörü maalesef çok az girişimcinin cesaret edip girebildiği bir alan. Değişime adaptasyonda büyük zorluk çeken sektör, Start-up’ların yaratıcılığına, Start-up’larsa sektörün onları görmesine muhtaç.

İnşaat sektörü benim ürünümle ivme kazanır diyen, sektöre özel teknolojik ve ölçeklendirilebilir ürün geliştiren girişimciler lütfen bana ulaşsınlar.

İletişime Geç

Çevik Yönetimle Bilginin Görünür Olmasını Yazdım

Agile ve Çevik Yönetim terimi geleneksel firmalara çok yabancı geliyor ve korkutuyor o nedenle iş yapışınızda ki birkaç değişikliğin işinize hakimiyetinizi nasıl artıracağını yazdım.

Faydalı olacağını umuyorum.

Yazıyı Oku

İPYD Yönetimde Farklı Yaklaşımlar İlgi Grubu Bilimsel Düşünme Tekniği "TOYOTA KATA YAKLAŞIMI"

İstanbul Proje Yönetim Derneği (www.ipyd.org ) bünyesinde yeni bir etkinlik serisine başlıyoruz. Ayda bir akşam farklı yönetim yaklaşımlarını bileninden dinleyip tartışacağız. Sektör ve ölçek bağımsız olarak gerçekleştireceğimiz etkinliklerin koordinasyonunu Sevgili Özgenur Özata ile birlikte yürüteceğiz. Siz de bu etkinliklerde yer almasını istediğiniz konu ve konuklar için bize yazabilirsiniz. Etkinlikleri İPYD sosyal medya sayfalarından takip edebilirsiniz.

İlk etkinliğimiz 24 Ekim’de Üsküdar Fikir Sanat Merkezi’nde. Sayın Altuğ Bilgin Altıntaş “Proje Yönetiminde Bilimsel Düşünme Tekniği – TOYOTA KATA Yaklaşımı”. Sektör bağımsız olarak gerçekleşecek olan etkinliğimiz yönetim konularında bilgi ve becerilerini artırmak isteyen herkese açık.

İPYD Etkinliklerini Takip Edin

MMO - Micro MBA Programı

MMO İstanbul Şubesi bünyesinde Milenyum Danışmanlık’ın yürüttüğü Mikro MBA Programında Yönetici ve Yönetici adayları ile buluşuyoruz.

İş Modeli Kanvası ve Proje Yönetimini anlattığım programda, farklı yönetim konularında teori ve geniş uygulama deneyimlerimizi birleştirdik.

96 saatlik sınavlı ve sertifikalı programa kayıt için tıklayınız.

Detaylar ve Kayıt