İnşaat Sektörü teknolojik gelişmeler konusunda çok kapalı.  Bu nedenle sektöre teknoloji geliştiren Contech Startup’ların hem yatırımcılar nezdinde hem de sektör nezdinde dikkatlerini çekebilmek için yürüttüğüm çalışmaları bu sayfadan takip edebilirsiniz. Doğrudan Contech Evrenine gitmek isterseniz:

2 Ekim 2022-ContechVerse -The Ecosystem of Contech Startups - İnşaat Teknolojilerinin Sanal Otonom Kuluçka Merkezi

İnşaat sektörünün tüm insanlık ve çevre için daha iyi üretimler yapabilmesi için kurulan Contech Startup’ların birlikte değer ürettiği Contech Ekosistemi.

Daha detaylı bilgi:

www.ContechVeres.com

7 Nisan 2021-CONSEI.TECH-Contech Startups Entrepreneurs Initiative - İnşaat Teknolojilerinin Sanal Otonom Kuluçka Merkezi

İnşaat Sektörü tüm dünyada emek verimlilik oranı en düşük sektör.  Bunu aşmak için dünyada “yalıninşaat yönetimi yaklaşımları” uzunca süredir oldukça yaygın bir şekilde uygulanıyordu. İçinde bulunduğumuz değişim çağında; değişen kullanıcı alışkanlıkları, değişen paydaş yapıları ve teknolojilerle inşaat sektörü de büyük bir değişimin içine girdi.  Amerika ve Avrupa’da inşaat sektörü çevik yönetim yaklaşımları ile dönüşmekle kalmayıp contech Startup ‘ların yıkıcı inovasyon potansiyelini sektöre dahil etme çalışmaları yürütmeye başladı.

Ancak ülkemizde tarım, sağlık ve savunma gibi sektörlerde kümelenmeler olmakla beraber inşaat sektörü contech teknolojilerine karşı oldukça duyarsız.

Sektörün dikkatini çekmek için 2021 43.Yapı Fuarı ile bir araya getirdiğimiz Contech Startup’ları ile bir arada kalarak belki de dünyanın ilk “sanal ve otonom kuluçka merkezini” kurduk.

Amacımız:

İnşaat Sektörünün Contech Startup’larını fark etmesi, İnşaat teknolojilerine yatırım yapmak isteyen yatırımcıların startuplara derli toplu bir şekilde ulaşabilmesi ve startup’ların oluşturdukları sinerji ile birlikte gelişmesi.

Kurucu Mentor olarak eğitimler düzenleyip ve koçluk yaparak gelişmelerine destek olmaya devam ediyorum.

Sponsorluk ve Mentorluk için, startup olarak gruba katılmak için veya sektörün gelişmesi için fikirlerinizi iletmek üzere iletişime geçebilirsiniz. degisimmimari@degisimmimari.com 

Contech Startup Entrepreneurs Initiative yani kısaca CONSEI.TECH adını verdiğimiz platformumuzla ilgili detayları www.consei.tech ten takip edebilirsiniz.

6-9 Nisan 2021 - 43. Yapı Fuarı-Turkey Build İstanbul-YAPI TECH GARAGE

Yapı Fuarı ile geliştirmiş olduğumuz YAPI TECH GARAGE projesinde   Contech Startup’larını Fuar boyunca sektörle buluşturduk ve Yapı Sahne ‘de Yapı Tech Garage Maraton Sunumları  seslerini sektöre duyurduk.

Ayşe Yılmaz Ottan Studio

Bora Yiğit Şentürk Archticket

Eli Levi Elta-VR

Güliz Fiş –inSuppliers

Nesrin Akın Öztabak BIMCrone

Serdar Birden BIMMade

Sinan Zabunoğlu iyiMakina

Şule Erkınay Funsef

Ufuk Baydilek Optio Studio

geliştirdikleri teknolojileri anlattılar.

27 Ağustos 2020 Anadolu Bilişim Buluşmaları

 

27 Ağustos 2020’de Anadolu Bilişim Buluşmaları çerçevesinde İnşaat Sektörünün Geleceği ve Dijitalleşmenin Önemi

Başlıklı paneli düzenledim.

Contech startup kurucularını ve İPYD Dönem Başkanını misafir ettim.

İPYD ‘den Zeynep Selen

Optio Studio‘dan Ufuk Baydilek

BIMMade‘den Serdar Birden

Architicket‘ten Bora Yiğit Şentürk Misafirimdi.

İnşaat Sektörünün geleceği ve Contech ‘ler (construction technologies) üzerine konuştuk.

İnşaat Zirvesi Proje Yöneticisi ve Panel moderatörü: Demet Demirer

14 Nisan 2018 - İPYD-Dinamik İnşaat Yönetimi Zirvesi

14 Nisan 2018 İPYD 2. Dinamik İnşaat Yönetimi Zirvesi’nde “Startup’lar İşimizi Kolaylaştırıyor” paneli ile sektörün ilk startup’lara yönelik etkinliğini düzenledik.

Indoora‘dan Emrah Deniz Kunt

Mavera’dan Burhan Gök ve

HızlıYol’dan Aydın Özçekiç misafirimizdi.

Contech ‘ler ve sektöre getirdikleri yenilikler ve farklı bakış açısı konusunda konuştuk.

İnşaat Zirvesi Proje Yöneticisi ve Panel moderatörü: Demet Demirer