Contech Startup Değişim Mimarı-İnşaata Adım Adım-Levent Yaşar Çelik

05 May 2021

İnşaata Adım Adım CONTECH GARAGE GÜNLERİ

2021’de 43. Yapı Fuarı ile bir araya getirdiğimiz CONTECH STARTUP ‘larla yerli ve yabancı yatırımcıların ve sektörün dikkatini çekmek için bir platform kurduk.  Şimdilik ConTech Garage adını verdiğimiz belki de dünyanın ilk “sanal ve otonom kuluçka merkezi” niteliği taşıyan bu platformda tasarım ve inşaat süreçlerine teknolojik ve yenilikçi ölçeklendirilebilir ürün geliştiren contech startup ‘lar yer alıyor.  Birlikte gelişme kültürü üzerine kurulan platformda; birlikte öğrenme seansları, birbirine mentorluk, network paylaşımı, iş birliği gibi birlikte gelişme çalışmaları yürütülüyor.

Sizler de sektörün paydaşları olarak sektörün gelişmesine destek vermek isterseniz veya girişiminizi bizimle beraber büyütmek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 Sektöre sesimizi duyurma konusunda ilk durağımız İnşaata Adım Adım ‘da Sn. Levent Yaşar Çelik‘in konuğu oldum.   01 Mayıs 2021 Cumartesi saat 21:00’da gerçekleşmiş olan linkedin canlı yayınımızı ilgiyle izleyeceğinizi umuyorum. 

İZLEYİN

 Serinin devamında diğer contech startup ‘ların sektöre sundukları çözümleri takip etmek için  İnşaata Adım Adım sayfasını takip edebilirsiniz.  Contech Garage web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Sohbette İnşaat Sektörünün Geleceğinden Bahsettik:

Tüm dünyada İnşaat Sektöründe Yalın Yönetim yaklaşımları (lean construction) uzunca süredir yaygınlaşmakta, yalın yönetimle beraber değişim ve müşteri odaklılığı da proje süreçlerine dahil eden çevik yönetim yaklaşımlar da tüm dünyada yaygınlaşmaya başladı. Son dönemde Amerika ve Avrupa Contech Startup’ların geliştirdikleri teknolojileri süreçlerine dahil etmek ve inşaat sektörünü kökten değiştirmek için çalışmalar yürütüyorlar.

Türk İnşaat Sektörü bu konuda biraz geriden geliyor, sektörün uluslararası rekabette yer alabilmesi için bu konulara öncelik vermesi ve iş yapış şeklini değiştirmesi gerekiyor.  Öncelikle daha düşük hiyerarşinin olduğu ve otonom takımlardan oluşan müşteri odaklı takımlara dönüşmesi ve startup ‘ların geliştirdikleri teknolojilerden faydalanması gerekiyor. 

Siz de iş fikrinizi pazara hazırlamak istiyorsanız DEĞİŞKEN DÜNYADA İŞ GELİŞTİRME VE İNOVASYON

Projelerinizi çevik bir şekilde yönetmek istiyorsanız DEĞİŞKEN DÜNYADA ÇEVİK PROJE YÖNETİMİ eğitimlerine katılabilirsiniz.

Unutmayın BİR GÜN HER İŞLETME ÇEVİK OLACAK, ÇÜNKÜ SADECE ONLAR HAYATTA KALACAK.  Siz de onların arasında olmak için kaynaklarınız ve motivasyonunuz tükenmeden çevikleşmeye başlamalısınız.

Total Page Visits: 622 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir