Talebe göre fiziksel ve çevirim-içi ortamda düzenlenmektedir.

Yönetici olarak proje takımlarınızın motivasyonsuzluğundan, birebir takip etmediğiniz işlerin aksadığından, projelerinizle ilgili problemlerin size geç haber verildiğinden şikayet ediyorsanız veya proje takım üyesi olarak bütün yükün üzerinizde olduğunu, kimsenin sorumluluk almadığını, işin bütününe hakim olamadığınızı düşünüyorsanız ve iş yoğunluğundan ofisten çıkamıyorsanız belki de yönetim bakış açısını değiştirmenin zamanı gelmiştir.

2000’lerden sonra yazılım, bankacılık ve internet girişimleri gibi sektörlerin çağ atlamasının arkasında yatan çevik proje yönetimi bakış açısı ve SCRUM yaklaşımı tüm dünyada diğer sektörlere de sıçrayarak hızla yaygınlaşmaktadır, ülkemizde de önde gelen hizmet, inşaat ve sanayi firmalarında çevik yönetim anlayışına dönüşüm başlamıştır.

Firmaların iç ve dış rekabette yok olmaması, üstünlük sağlayabilmesi, inovasyon kapasitesini artırması ve müşterinin tercih ettiği ürünü yaratması için “DEĞİŞKEN DÜNYADA PROJE YÖNETİMİ” kabiliyetini geliştirmesi ve sürekli gelişen takımlara dönüşmesi gerekmektedir.

Eğitimin Amacı
Hizmet, inşaat ve üretime dayalı geleneksel sektörlerin; belirsiz ortamlarda karmaşık projeleri başarı ile gerçekleştirmek için çevik yönetim bakış açısı kazanmalarını sağlamak.

 Proje ekiplerinin, tasarımdan teslim aşamasına dek tüm süreçlerde sürekli gelişen ve iş yapış şeklini geliştiren, üretken ve otonom takımlara dönüşerek DEĞİŞKEN DÜNYADA PROJE YÖNETME kabiliyetlerini artırmak.

Eğitimin İçeriği

  • Değişime ayak uydurmak için çevik bakış açısı
  • Çevik organizasyonel yapılanma
  • SCRUM yaklaşımı
  • Disiplinli ve üretken takım olma
  • Bilginin ve süreçlerin şeffaflaşması, iletişim yönetimi
  • Hatalardan ders alıp sürekli gelişen bir organizasyon haline dönüşme (retrospektif)

Eğitime Kimler Katılmalı

Proje bazlı çalışan inşaat, tasarım, üretim ve hizmet firmalarında

  • Bölüm yöneticileri, takım liderleri
  • Takım Üyeleri
  • Planlama ofisi çalışanları

Eğitim Süresi

14 saat (fiziksel ortamda 7 saat x 2 gün, çevirim içi ortamda 3 saat x 5 gün)

Kapasite

Fiziksel Ortamda 15 kişi
Çevirim içi ortamda -10 kişi

Eğitimin Formatı

Sunum + Uygulama

Eğitim Tarihi

Erken kayıt Sonu:

Ne Dediler?