26 Oca 2023

İnşaat Sektörünün Çevre, İnsan ve Teknoloji Odağında Yeniden İnşası

Harput Ajansı-Anadolu Bilişim Buluşmaları kapsamında düzenlenen İnşaat Sektörünün Yeniden İnşası dijital konferansında sektörel çözüm ortağı olarak İnşaat Sektörünün Çevre, İnsan ve Teknoloji Odağında Yeniden İnşası panellerini düzenledik. İnşaat sektöründeki değişimi konuştuk.

Demet Demirer’in “İnşaat Projelerine Bütünsel Sürdürülebilir Bakış” başlıklı konuşmasında globalde inşaat sektörünün durumundan, inşaat sektörü trendleri ve inşaatın geleceğini nasıl şekillendirebileceği konularından bahsetti.

Konuşma videosunu buradan izleyebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

“İnşaat Sektörünün Çevre, İnsan ve Teknoloji Odağında Yeniden İnşası” oturumlarından olan ilk oturum “Çevre Odağı”, GMO İşletme Danışmanlığı Kurucusu Gülnur Özdemir,  Mimar-Döngüsel Tasarımcı Özgül Öztürk ve UTTM(Uluslararası Tesis Teknik Müdürleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı) Kemal Evcioğlu katılımlarıyla gerçekleşti. Gerçekleştirilen oturumda sürdürülebilirliğin temeli, finans yönü ve gelecek projeksiyonu inşaat sektöründe döngüsel tasarım ve binaların işletme sürecinde sürdürülebilirlik konulardan bahsedildi.

Panel videosunu buradan izleyebilirsiniz.

 

 

 

 

“İnşaat Sektörünün Çevre, İnsan ve Teknoloji Odağında Yeniden İnşası” oturumlardan ikincisi olan “İnsan Odağı” temalı Happy Construction,  MUUM Kurucu Ortağı Umut İyigün, ODTÜ İnşaat Fakültesi-2022 Bölüm Birincisi Pelin Pekediş, Yapı Merkezi İnşaat Sanayi A.Ş İnsan Kaynakları İşe Alım Şefi Dilan Yalçın, Team Fores Mimarlık Scrum Master Sıla Sınık, Dinamik Proje Kurucu Ortağı Zühtü Ferah ve ekibinin katılımlarıyla gerçekleşti. Oturumda daha rahat ve mutlu tasarım nasıl olmalı, genç profesyonellerin sektörden beklentilerinin neler olduğu, değişen işveren ve çalışan beklentilerinin arka planı ve çevik proje yönetimi yaklaşımları konularından bahsedildi. Ayrıca sürdürülebilirliğin insan odağı çerçevesinde kurumsal sürdürülebilirlik ve yeni nesil yönetim modelinin değerlendirilmeleri yapıldı.

Panel videosunu buradan izleyebilirsiniz.

 

 

“İnşaat Sektörünün Çevre, İnsan ve Teknoloji Odağında Yeniden İnşası” oturumlarından üçüncüsü olan “Çevre ve İnsan İçin Teknoloji” konularının konuşulduğu Contechverse Özel Oturumu” MSGSÜ Enformatik Bölümü Öğretim Üyesi ve Bölüm Başkanı Prof.Dr. Salih Ofluoğlu, Arventek Kurucu Ortağı Sedat Mança, BIMMADE Kurucusu Serdar Birden, INSUPPLIERS Kurucusu Güliz Fiş’in katılımlarıyla gerçekleşti. Oturumda BIM destekli sürdürülebilir mimari tasarım, dijital ürün BIM kütüphanesi, yapay zekanın sahadaki rolü ve inşaat sektörünün tedarikçi platformundan bahsedildi.

Panel videosunu buradan izleyebilirsiniz.

Total Page Visits: 518 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir