15 Oca 2021

Çevikleştirebildiklerimizden misiniz?-Capital Ocak-2021

 

Bu yazıyı okumaya başlamadan önce, tesis yönetimi olarak, aşağıdaki cümlenin sizi ne kadar tarif ettiğini 1’den 10’a kadar derecelendirmenizi rica ediyorum:

“Bizim şirketimizde herkesin ne zaman ne yapacağı kesin ve net çizgilerle bellidir ve sözleşmemiz kapsamındaki hizmetleri sözleşme koşullarında en iyi şekilde, minimum maliyetle gerçekleştiririz.”

5’in üzerinde puan verenler sokağa çıkma yasağı ilan edildiği gün kiminle hangi prosedürü izlediklerini de zihinlerinde canlandırabilirler mi rica etsem? Yoksa “sokağa çıkma yasağı sabahı uygulanacaklar” diye bir prosedürünüz yok mu? Kurak bir kış geçiriyoruz, “kuraklık koşullarında uygulanacaklar” diye bir prosedürünüz var mı? Bazı tesisler aylarca kapalı kalıyor, tesisatın güvenli bir şekilde tekrar devreye alınması ile ilgili prosedür? … Herkes bu sıra dışı durumlarda neler yapılması gerektiğini biliyor mu? Önümüzdeki günler kim bilir aklımıza gelmeyen daha neleri başımıza getirecek, peki sizin onlara karşı prosedürleriniz ve görev sorumlulukları konusunda bilgili, eğitilmiş personeliniz var mı?

Değişim; sabit prosedürleri minimum maliyetle hayata geçirmek üzere kurgulanmış, çalışanı maliyet olarak gören firmalar için risk, düşünen, gelişen ve çalışanı potansiyel olarak gören organizasyonlar içinse bir fırsattır.

“Bizim şirketimizde, şartlar değiştiğinde, takımlarımız en doğru çözümü bulur, en iyi ve ekonomik şekilde hayata geçirmek konusunda sorumluluk alır, en büyük potansiyelimiz çalışanlarımızdır” Cümlesini puanlayarak değişimden fırsat oluşturmaya yönelik dönüşümünüzü başlatabilirsiniz. Kolay gelsin.

Değişim Yönetimi-Tesis Yönetimi-Kapital Dergisi-Demet Demirer-Medya Durağı.

Total Page Visits: 910 - Today Page Visits: 1

One thought on “Çevikleştirebildiklerimizden misiniz?-Capital Ocak-2021”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir