Demet Demirer-ST Endüstri Radyo-İş Çevikliği

13 Oca 2020

Hayatta Kalma ve İş Çevikliği

ST Endüstri Radyo -Hakan Ömer Gider’in hazırlayıp sunduğu “Etekteki Taşlar” programında “Hayatta Kalma ve İş Çevikliği” üzerine konuştuk.

DİNLEYİN

İş Çevikliği Nedir, Nasıl Çevik Olunabilir

Bu konularda bilgi edinmek istiyorsanız bu keyifli sohbet size fikir verecektir.  Kısaca nelerden bahsettiğimize değinmek istersek:

Günümüzün gelişen ekonomileri, değişken dünyayı fırsata dönüştürebilmek için çevik yaklaşımları geliştirdiler.  Geleneksel endüstriler de onlardan çok şey öğrenebilirler.

Çevik olabilmek için hem pazarı takip edilmeli, iyi bir iş fikri geliştirmeli, bu iş fikrini karlı bir şekilde modellemeli, pazarı test ede ede adım adım pazara sunmalısınız.  Bütün bu süreçte de organize otonom takımlara sahip olmalısınız. 

Sürekli yoğun bir şekilde günlük işlerle uğraşıyor ve mikro yönetim yapıyorsanız muhtemelen değişen dünyayı takip edecek ve yeni işler geliştirecek yeni fırsatlar yaratacak vaktiniz olmuyor ve mevcut pazarınızın daralmasını takip edemiyor olabilirsiniz.

Küçük bir işletme iseniz Patrona Kahve Molası ile değilseniz Kurum İçi Girişimci Geliştirme Programı ile işinizi ve pazarı düzenli olarak değerlendirmelisiniz.  Durumu değerlendirmezseniz bir anda oyunun dışında kalabilirsiniz.

Dizi sektörü, reyting takibi ile müşteri odaklılık, adım adım bölüm bölüm çekerek tepkilere göre senaryoyu adapte etme yaklaşımları ile iş çevikliği konusunda size güzel bir örnek olacaktır.

Her şeye patron karar veremez, patronun verdiği her karar da doğru olamaz.  

Paranın bittiği noktada panik başlıyor, o nedenle paranız tükenmeden, motivasyon ve ümidinizi yitirmeden inovasyon çalışmalarına başlamak gerekiyor.  Kendi işiniz yolunda iken yıkıcı inovasyonla o işinizi siz kendiniz batırmazsanız bunu başkası sizin için yapar.  O nedenle mevcut işinize güvenip şans hep sizden yana olacak diye düşünmeyin. Bir gün bu işiniz sona ererse sahip olduklarınızla pazara ne ürün üretebilirsiniz bunu düşünüp hayata geçirebilecek, kendi kendine gelişen ve geliştiren bir ekibiniz olmalı.  Çünkü:

BİR GÜN HER İŞLETME ÇEVİK OLACAK, ÇÜNKÜ SADECE ONLAR HAYATTA KALACAK.

Siz de Eğitim Programlarını inceleyerek genel katılıma açık eğitimlere katılabilir veya özel eğitim talep edip  pazarda sürdürülebilir başarı için kendi çevik yolculuğunuzu başlatabilirsiniz.

 

ST Endüstri Radyo

Total Page Visits: 420 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir