Şirketlerin Dönüşüm Projelerindeki Tercihlerini Yazdım

Bu iki yemeği aynı iştahla yer misiniz?  Ya da aynı parayı verip satın alır mısınız? Peki konu şirketlerinizdeki dönüşüm projeleri olduğunda neden tercihinizi 2. tabaktan yana kullanıyorsunuz? Daha pahalıya malolmasına ve daha zahmetli olmasına rağmen neden çoğu şirketin elinde 2. Tabak var?

Kocaeli Üniversitesi Mümarlık Fakültesi Öğrencileriyle Buluştuk

Bugün sevgili Ruveyda Komurlu, Ph.D. Hocanın davetlisi olarak Kocaeli Üniversitesi Mimarlık Fakultesi 3. sınıf ve yüksek lisans öğrencileri ile #çevikprojeyönetimi #inşaatsektöründeçevikdönüşüm konuştuk. Geleceğimiz gençlerin elinde ve ben onlara çok güveniyorum. Esnek olun öğrenmeyi öğrenin gerisi geçici. Bir de takım olmayı öğrenin.

İNG İnovasyon Merkezi'nde Startuplar için Çevik Proje Yönetimi'ni Konuştuk

İNG İnovasyon Merkezi’nde çok keyifli bir Startup’lar için Çevik Proje Yönetimi atölye çalışması gerçekleştirdik.

Kendi girişimini kurmayı planlayan veya girişimlerde farklı pozisyonlarda görev yapan profesyonellerden oluşan katılımcı kitlesi çevik takımlar kurarak yaratıcı etkinliklerde yer aldılar ve #çevikleştirebildiklerimizden oldular.

1. Uluslar Arası Tesis Yönetimi Zirvesi'nde ÇEVİK İŞ MODELLERİ

30 Kasım-1 Aralık 2019 tarihinde Kentsel Tesis Yönetim Derneği bünyesinde 1. Uluslararası Tesis Yönetim Zirvesi gerçekleşti.

Giderek büyüyen ve eskiyen tesislerde yaşadığımız düşünüldüğünde geleceğin gelişen sektörlerinden biri olduğu görünüyor. Sektörün tüm paydaşlarına yönelik olarak düzenlenen zirvede farklı bakış açıları ile sektörün sorunları değerlendirildi. Stratejiler çizildi. Çevik İş Modelleri konuşuldu.

ABD'de İnşaat Sektörü Çevikleşiyor

İPYD – İstanbul Proje Yönetim Derneği İnşaat ilgi grubu bünyesinde dün akşam sevgili Baris Lostuvali, DBIA™, LEED AP misafirimizdi.

Bize yalın inşaat yönetiminin Amerika’da nasıl yaygınlaştığını, artık çeviklik ve yıkıcı inovasyon düzeyine geldiğini ve inşaat startup larına yapılan yatırımın ne kadar arttığını anlattı.

Düşünce yapısı olarak aynı noktada olduğumuzu görmek çok güzeldi ancak bu fikrin tabana yayılması için çok yolumuz var. İnşaat sektörünü hep beraber çevikleştireceğiz.

#İNŞAATSEKTÖRÜNDEÇEVİKDÖNÜŞÜMBAŞLADI

Tesis Yönetiminde Çevik İş Modellerinin Vakti Geldi

1. Uluslararası Tesis Yönetimi Zirvesi’nde “Çevik İş Modelleri” ni konuşacağız. Sizce de vakti gelmedi mi?

Dünyanın en büyük şirketlerinin mülk sahipleri değil hizmetle değer üretenler olduklarını görüyoruz. O nedenle, zirvede mülk sahiplerinden çok daha büyük potansiyele sahip olan tesis yönetim şirketlerinin önündeki potansiyeli ve lider olma yolundaki düşünce yapısını konuşacağız.

Detaylar ve Kayıt

2019 - 2020 Eğitim Programı Hazır

DEĞİŞKEN DÜNYADA İŞ GELİŞTİRME ve DEĞİŞKEN DÜNYADA PROJE YÖNETİMİ temaları altında tasarladığım eğitimleri, sektör ve ölçeklere göre genel katılıma açık olarak düzenledim.

Kurumsal olarak değişimdeki fırsatları gören bir organizasyona dönüşmek için kendi kurumunuza özel eğitimler için özel talepte bulunabilirsiniz.

Detaylar ve Kayıt

Bu İnşaat Sektörüne Ürün Geliştiren Start-Up'lara Bir Çağrıdır

Gün geçmiyor ki, Start-up bakış açısının ezberbozan çözümler sunarak sektörlerin dinamiklerini değiştirdiğini duymayalım. Oysaki inşaat ve gayrimenkul sektörü maalesef çok az girişimcinin cesaret edip girebildiği bir alan. Değişime adaptasyonda büyük zorluk çeken sektör, Start-up’ların yaratıcılığına, Start-up’larsa sektörün onları görmesine muhtaç.

İnşaat sektörü benim ürünümle ivme kazanır diyen, sektöre özel teknolojik ve ölçeklendirilebilir ürün geliştiren girişimciler lütfen bana ulaşsınlar.

İletişime Geç

Çevik Yönetimle Bilginin Görünür Olmasını Yazdım

Agile ve Çevik Yönetim terimi geleneksel firmalara çok yabancı geliyor ve korkutuyor o nedenle iş yapışınızda ki birkaç değişikliğin işinize hakimiyetinizi nasıl artıracağını yazdım.

Faydalı olacağını umuyorum.

Yazıyı Oku

İPYD Yönetimde Farklı Yaklaşımlar İlgi Grubu Bilimsel Düşünme Tekniği "TOYOTA KATA YAKLAŞIMI"

İstanbul Proje Yönetim Derneği (www.ipyd.org ) bünyesinde yeni bir etkinlik serisine başlıyoruz. Ayda bir akşam farklı yönetim yaklaşımlarını bileninden dinleyip tartışacağız. Sektör ve ölçek bağımsız olarak gerçekleştireceğimiz etkinliklerin koordinasyonunu Sevgili Özgenur Özata ile birlikte yürüteceğiz. Siz de bu etkinliklerde yer almasını istediğiniz konu ve konuklar için bize yazabilirsiniz. Etkinlikleri İPYD sosyal medya sayfalarından takip edebilirsiniz.

İlk etkinliğimiz 24 Ekim’de Üsküdar Fikir Sanat Merkezi’nde. Sayın Altuğ Bilgin Altıntaş “Proje Yönetiminde Bilimsel Düşünme Tekniği – TOYOTA KATA Yaklaşımı”. Sektör bağımsız olarak gerçekleşecek olan etkinliğimiz yönetim konularında bilgi ve becerilerini artırmak isteyen herkese açık.

İPYD Etkinliklerini Takip Edin

MMO - Micro MBA Programı

MMO İstanbul Şubesi bünyesinde Milenyum Danışmanlık’ın yürüttüğü Mikro MBA Programında Yönetici ve Yönetici adayları ile buluşuyoruz.

İş Modeli Kanvası ve Proje Yönetimini anlattığım programda, farklı yönetim konularında teori ve geniş uygulama deneyimlerimizi birleştirdik.

96 saatlik sınavlı ve sertifikalı programa kayıt için tıklayınız.

Detaylar ve Kayıt